Biblioteki Gminy Mielec Otwarte

Od poniedziałku (18.05) Biblioteki Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu Gminy Mielec wznawiają prace. W związku z ogłoszonym stanem epidemii działalność placówek będzie jednak ograniczona.

To dobra informacja dla wszystkich miłośników książek. Do pracy wracają Biblioteki w Chorzelowie, Podleszanach, Rzędzianowicach, Trześni, Woli Mieleckiej, Złotnikach. Mając na względzie bezpieczeństwo zarówno bibliotekarzy jak i czytelników korzystanie z placówek będzie odbywało się na zasadach uwzględniających wytyczne dla funkcjonowania bibliotek w trakcie epidemii COVID-19 w Polsce, wydanych przez Ministerstwo Rozwoju w konsultacji z Głównym Inspektorem Sanitarnym.

Zasady korzystania z Filii Bibliotecznych:

-Filie Biblioteczne wypożyczają zasoby biblioteczne tylko na zewnątrz.

-Zamknięte zostają czytelnie oraz dostęp do stanowisk komputerowych.

-Wypożyczenia oraz odbiory materiałów bibliotecznych możliwe są tylko po wcześniejszej rezerwacji poprzez kontakt drogą telefoniczną lub mailową.

-Wypożyczenia i odbiory materiałów bibliotecznych odbywają się w ograniczonych godzinach wynoszących 50% normatywnego czasu otwarcia Filii Bibliotecznej.

-Odbiór zamówieniowych materiałów bibliotecznych i zwrot wypożyczonych odbywał się będzie przy wejściu głównym do budynku, w którym znajduję się Filia Biblioteczna. Użytkownik nie ma możliwości wejścia na teren obiektu.

-Wypożyczenia i zwroty odbywać się będą o umówionej z użytkownikiem godzinie z ograniczeniem do 4 użytkowników na godzinę.

-Użytkownicy korzystający z Filii Bibliotecznych zobligowani są do korzystania z własnych środków ochrony indywidualnej tj. maseczek ochronnych i rękawic.

-Przed kontaktem z bibliotekarzem nakazuję się użytkownikowi dezynfekcję rąk przy pomocy środka dezynfekującego.

-Użytkownik powinien zachować bezpieczną odległość od bibliotekarza (min. 2 metry).

-Po zwrocie materiały biblioteczne trafiają na 4-ro dniową kwarantannę.

Dane kontaktowe:

Filia Biblioteczna w Chorzelowie - odbiory rezerwacji: pon. 10:00-14:00, wt.-pt. 13:00-17:00

tel. 17 584 14 83 wew. 25

Filia Biblioteczna w Podleszanach - odbiory rezerwacji: pon.-pt. 12:00-16:00

tel. 695 081 587

Filia Biblioteczna w Rzędzianowicach - odbiory rezerwacji: pon.-pt. 9:00-13:00

tel. 17 583 88 45

Filia Biblioteczna w Trześni - odbiory rezerwacji: pon.-pt. 13:00-16:00

tel. 695 081 564

Filia Biblioteczna w Woli Mieleckiej - odbiory rezerwacji: pon.14:00-17:00, śr. 13:30-17:00, pt. 13:30-17:00

tel. 17 227 60 77

Filia Biblioteczna w Złotnikach - odbiory rezerwacji: wt. 14:00-17:00, czw.-pt. 14:30-18:00