Filia Biblioteczna w Woli Mieleckiej

Środa - godz. 11:00 - 18:00
Piątek - godz. 11:00 - 18:00

młodszy bibliotekarz: mgr Agnieszka Olejarz

Biblioteka Publiczna w Woli Mieleckiej rozpoczęła swą działalność w 1977 r. Od 1991 r. biblioteka funkcjonuje jako jednostka samorządowa w strukturze Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu Gminy Mielec z s. w Chorzelowie. Obecnie działa przy Filii Ośrodka Kultury w Woli Mieleckiej.

Głównym celem działalności biblioteki jest gromadzenie i wypożyczanie książek, ich merytoryczne opracowywanie i dbałość o jakość księgozbioru. Biblioteka prowadzi również działalność kulturalno-oświatową, nader zróżnicowaną, obfitującą w wiele ciekawych form promocji książki i czytelnictwa. Organizowane są między innymi lekcje biblioteczne, akcje czytelnicze, konkursy i spotkania z ciekawymi osobami.

Biblioteka bierze też udział w rozmaitych akcjach, takich jak: Tydzień Bibliotek, Noc Bibliotek, Cała Polska czyta dzieciom, Narodowe Czytanie, Dzień Głośnego Czytania itp. Wszystko to ma na celu popularyzację czytelnictwa, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży.

Od października 2023 biblioteka nawiązała współpracę z Przedszkolem należącym do Zespołu Szkół w Woli Mieleckiej. W ramach tej współpracy przedszkolaki biorą udział w cyklicznie organizowanych lekcjach bibliotecznych oraz regularnie wypożyczają książki.

Filia Biblioteczna w Woli Mieleckiej stara się podołać wymogom czasu, dlatego zmierza do jak najszybszego zakończenia procesu komputeryzacji zbiorów, gdyż będzie to równoznaczne z wypełnieniem jej nowej funkcji – szerszego dostępu do informacji.

Bibliotekę tworzy bogaty księgozbiór podręczny, literatura piękna dla dorosłych i młodzieży, lektury szkolne, jak również literatura dla najmłodszych czytelników. Starając się sprostać wymaganiom czytelników, księgozbiór na bieżąco uzupełniany jest o nowości oraz największe wydawnicze bestsellery.

dane na koniec 2023:

czytelnicy: 298