Tydzień Bibliotek 2022 w Podleszanach

Dobiegł już końca XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, który upłynął w tym roku pod hasłem „Biblioteka – świat w jednym miejscu”.


Hasło to nawiązuje do biblioteki jako miejsca, do którego wystarczy tylko wejść – i można być tu, a zarazem wszędzie!  Cała wiedza o świecie jest w bibliotece na wyciągnięcie ręki!
W nawiązaniu do hasła biblioteka w Podleszanach przygotowała wystawkę książek „BIBLIOTEKA – ŚWIAT W JEDNYM MIEJSCU” dla dorosłych, dzieci i młodzieży. Wystawka spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony czytelników.
Ponadto na czas wizyty przedszkolaków przygotowano specjalne ekspozycje prezentujące serie wydawnicze bajek, baśni, legend i wierszyków.
W dniu 10 maja  Filia Biblioteczna w Podleszanach gościła starszą grupę przedszkolaków „Mądre Sówki” z Samorządowego Przedszkola w Podleszanach z wychowawczynią panią Dominiką Dereń. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się,  jak funkcjonuje biblioteka publiczna, jak zostać czytelnikiem biblioteki, jak wypożyczać książki, jak ich szukać na półkach i jak o nie dbać. Była to również okazja, by porozmawiać o ulubionych bajkach oraz zaprezentować książki dla dzieci znajdujące się w bibliotece. Dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały.
Nie zabrakło również zagadek o bohaterach z bajek, baśni i legend. Z rozwiązaniem zagadek dzieci poradziły sobie znakomicie!
Takie spotkania umożliwiają dzieciom bezpośredni kontakt z książką, rozbudzają zainteresowania czytelnicze, przybliżają literaturę dziecięcą i jej autorów, jednocześnie są inspiracją do rozwijania swoich pasji i zamiłowań.
 Na zakończenie dzieci otrzymały w prezencie kolorowe zakładki do książek i słodycze. Obiecały często  odwiedzać to ciekawe miejsce, a żegnając się zapewniały, że przyjdą ponownie, tym razem z rodzicami, by zapisać się do biblioteki i wypożyczyć książki.