Tydzień Bibliotek w bibliotece w Podleszanach

Od 8 -15 maja trwał XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek pod hasłem „Moja, Twoja, Nasza - BIBLIOTEKA!”.

Tydzień Bibliotek to wyjątkowy czas na promocję czytelnictwa i zainteresowania książką w szerokich kręgach naszego społeczeństwa, jak również na podnoszenie prestiżu biblioteki i zawodu bibliotekarza..

Do akcji tradycyjnie już włączyła się Filia Biblioteczna w Podleszanach.
I tak, w czwartek11 maja biblioteka gościła grupę sześciolatków z Zespołu Szkół w Podleszanach wraz z wychowawcą panią Agnieszką Jagusiak.

12 maja odwiedziła nas grupa przedszkolaków „Zamkowe Zuchy” z Samorządowego Przedszkola w Podleszanach wraz z wychowawcą Marzeną Rembisz, a także grupa „Mądre Sówki” pod opieką Pani Dominiki Dereń.

Spotkania były okazją, by dzieci poznały, jak funkcjonuje biblioteka publiczna, jak zostać czytelnikiem biblioteki, jak wypożyczać książki, jak ich szukać na półkach i o nie dbać. Przedszkolaki obejrzały popularne serie książkowe i bajeczki dla najmłodszych. Wysłuchały książeczek o wizycie w bibliotece Koci Kici i Fenka. Dzieci rozwiązywały również wesołe zagadki. Na zakończenie otrzymały drobne prezenty i słodkości. Nie mogło zabrakło oczywiście pamiątkowych, wspólnych fotografii.