Spotkanie autorskie z Mają Drozd

W Bibliotece Publicznej w Podleszanach 19 maja br. miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. W ramach Dyskusyjnego Klubu Książki odbyło się spotkanie autorskie z Mają Drozd.

Maja Drozd to pseudonim literacki Małgorzaty Drozdowskiej. Pisarka pochodzi ze Złotnik, aktualnie mieszka w Mielcu. Z wykształcenia jest prawnikiem, a pracuje jako księgowa. W październiku ubiegłego roku wydała książkę pt. „Pomiędzy kłamstwami”. Jest to niezwykle udany debiut powieściowy, który zachwycił wszystkie panie z naszego klubu.

„Pomiędzy kłamstwami” to historia miłości dwojga ludzi z dwóch różnych światów. Akcja powieści rozgrywa się w Warszawie w 1942 roku. Na tle wojny rozwija się miłość Marty i Williego. Towarzyszą jej emocje targające serce. Mają związek nie tylko z ich relacjami, ale także z wydarzeniami wojennymi. Czy miłość przetrwa wszystkie zawirowania i doprowadzi do szczęśliwego finału? Odpowiedź znajdziemy na kartach książki.

Spotkanie było okazją, by poznać okoliczności powstania powieści, a także poznać bliżej autorkę. Pisarka okazała się kobietą niezwykle ciepłą, otwartą i serdeczną. Zdradziła, jak zaczęła się jej przygoda z pisaniem i kiedy znajduje na nie czas. Autorka aktualnie pracuje nad drugą książką. Tym razem będzie to powieść obyczajowa, w której również nie zabraknie czytelnikom emocji!

Pani Małgorzata posiada konto na FB – Pisarka do szuflady, na którym po piątkowym spotkaniu napisała tak:

„Dla takich chwil warto pisać...

Niezwykłe spotkanie z paniami z Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Bibliotece Publicznej w Podleszanach, naładowało pozytywną energią i dodało "literackich skrzydeł" .

Już teraz wiem, że wrócę tam na pewno

Dziękuję za każde ciepłe słowo, uśmiech i.. pomysły na kolejne książki”.

My również dziękujemy za cudowne spotkanie.

Justyna Ryczek – moderator DKK w Podleszanach