Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Bibliotece w Podleszanach

 

Początek czerwca to dla bibliotek publicznych czas trwania kampanii ,,Cała Polska czyta dzieciom”. To już XXIII edycja ogólnopolskiej akcji, która w tym roku odbywa się pod hasłem „Porozmawiajmy o książkach, Tygrysie!”. Celem kampanii jest propagowanie codziennego czytania dzieciom jako skutecznej i przyjaznej metody wspomagania ich wszechstronnego rozwoju, a także popularyzacja czytelnictwa wśród najmłodszych.

Głęboko wierząc, że czytanie dzieciom jest najlepszą inwestycją w ich przyszłość, Biblioteka Publiczna w Podleszanach również i w tym roku włączyła się do akcji i zorganizowała spotkanie czytelnicze z uczniami klasy „0” z ZS w Podleszanach i dziećmi z Samorządowego Przedszkola w Podleszanach. Najmłodsi z głębokim zainteresowaniem wysłuchali opowiadania o przygodach Franklina. Były też wesołe zagadki nagradzane drobnymi słodyczami i głośnymi brawami. Na zakończenie wszyscy otrzymali nagrody za udział w konkursie na najpiękniejszą okładkę książki, ufundowane przez naszą bibliotekę. Na spotkaniu nie zabrakło również wspólnych, pamiątkowych zdjęć!

Pamiętajmy i to nie tylko w czerwcu, że:

„Głośne czytanie ważne jest jak śniadanie.

Czytając, umysły dzieci karmimy.

Wyobraźnię i myślenie ich wzbogacimy”.