DKK w kadrze obiektywu

Dyskusyjny Klub Książki „Literacki Sabat” z Podleszan wziął udział w konkursie „Ożywione okładki - żywe historie”, organizowanym przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie dla moderatorów i członków DKK na terenie województwa podkarpackiego. To już druga edycja konkursu, którego przedmiotem jest fotografia przedstawiająca rzeczywisty tytuł książki bądź jej fragment.

„Ożywione okładki” mają oczywiście prezentować klubowiczów. Interpretacja tytułu zależy od oryginalności, pomysłowości i fantazji uczestników. Ich trud wieńczy fotografia, która staje się pracą konkursową, podlegającą ocenie komisji.

Paniom z DKK z Podleszan oczywiście fantazji nie zabrakło! Na tapetę wzięły książkę mieleckiej pisarki Mai Drozd „Pomiędzy kłamstwami”. W stylizowanych strojach na lata czterdzieste ubiegłego wieku odegrały scenkę, w której główna bohaterka śpiewa przebój Hanki Ordonówny „Miłość Ci wszystko wybaczy”. Jak przekazują Panie z DKK w rolę Marty Heller wcieliła się sama autorka książki, a anturaż poczynań stanowiło wnętrze Pałacyku Oborskich w Mielcu. Była to wyśmienita zabawa i wspaniałe zdjęcia, które wykonała klubowiczka - Małgorzata Kania. Zobaczcie efekty naszych działań i trzymajcie kciuki! Rozstrzygnięcie i ogłoszenie wyników konkursu nastąpi w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie w dniu 11.07.2024 roku.

Dziękujemy Muzeum Historii Regionalnej Pałacyk Oborskich za udostępnienie i możliwość realizacji naszego projektu w tym pięknym zabytkowym obiekcie.

Justyna Ryczek – moderator DKK