Ferie Zimowe w Filii Bibliotecznej w Podleszanach

Dobiegły końca ferie zimowe  - dla uczniów czas odpoczynku od szkolnych obowiązków. Jak co roku z tej okazji Filia Biblioteczna w Podleszanach zorganizowała szereg różnorodnych zajęć popularyzujących w atrakcyjny sposób książkę i czytelnictwo, a przede wszystkim bibliotekę jako miejsce dobrej zabawy oraz alternatywę dla biernego siedzenia przed ekranem telewizora, czy komputera.

Spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci, zarówno tych młodszych, jak i tych nieco starszych. Zajęcia odbywały się dwa razy w tygodniu we wtorki i czwartki. W pierwszy wtorek ferii  młodzi czytelnicy uczestniczyli w zajęciach plastycznych wykonując „Zimowe obrazki” prezentujące zabawy na śniegu oraz krajobrazy zimowe. Najmłodsi czytelnicy zapełniali barwami przygotowane kolorowanki o tematyce zimowej. W czwartek 19 stycznia  uczestnicy spotkania przenieśli się w „Wesoły świat gier i zabaw”, w czasie którego chętnie układali puzzle ilustrujące znane postaci z bajek. Ponadto dzieci  brały udział w zajęciach rywalizując w grze „Państwa, miasta” oraz grach planszowych, spośród których dużym zainteresowaniem cieszył się tradycyjny „Chińczyk”,  „Grzybobranie”, ”Super Farmer”, „Czerwony Kapturek” i „Podróżnicze wędrówki po Polsce”. Kolejny dzień ferii to wtorek 24 stycznia. W tym dniu dzieci rozwiązywały krzyżówki, rebusy oraz zagadki rozwijając swoją wyobraźnie, ćwicząc pamięć i abstrakcyjne myślenie. Przygotowany quiz literacki nie sprawiał im trudności, bowiem wykazały się one dużą znajomością bajek i postaci literackich.  Ponadto dużo śmiechu i radości wywołała zabawa w kalambury. Ostatnie spotkanie feryjne miało miejsce 26 stycznia. Był to dzień zabaw integracyjnych,  ruchowych, rozwijających i motywujących, w których dzieci chętnie uczestniczyły. Wywołały one uśmiech na twarzach dzieci, co było najlepszym dowodem podziękowania i uznania. Na zakończenie ferii  wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki. Pożegnali się oni niezwykle ciepło i podziękowali za wspólnie spędzony czas. Do zobaczenia za rok!