„Przygody Kuby i Buby” – spotkanie czytelnicze w Tygodniu Bibliotek

 

„Przygody Kuby i Buby” to kolejne spotkanie czytelnicze mające miejsce w XIV Ogólnopolskim Tygodniu Bibliotek w Filii Bibliotecznej w Podleszanach. Tym razem uczestniczyła w nim grupa uczniów klasy I szkoły podstawowej z wychowawczynią panią Dominiką Dereń.


Na początku spotkania pani bibliotekarka zaprezentowała postać Grzegorza Kasdepke - pisarza dla dzieci i młodzieży oraz jego książki znajdujące się w bibliotece. Cieszą się one dużym zainteresowaniem, chętnie czytają je nie tylko dzieci, ale i rodzice, gdyż  napisane są z poczuciem humoru, potrafią rozbawić największego ponuraka, uczą - jak radzić sobie z emocjami, pomagają rozwikłać wiele dziecięcych problemów.
Następnie na podstawie fragmentów książki „Kuba i Buba, czyli awantura do kwadratu” czytanych przez panią bibliotekarkę uczestnicy spotkania poznali Kubę i Bubę – niesfornych bliźniaków.  Są to pomysłowe i ciekawe dzieci, zadają dużo pytań i mają wiele zabawnych przygód, ale często również płatają figle rodzicom lub sobie wzajemnie. Okazało się, że w grupie czytelniczej są dwie pary bliźniaków, których zachowanie i sposób bycia wspólnie porównaliśmy do bliźniaków z kart książki.
Kuba i Buba są również bohaterami książki „Bon czy ton, czyli savoir-vivre dla dzieci”, w której autor w typowy dla siebie zabawny sposób stara się pokazać czytelnikowi, jak powinien zachowywać się człowiek dobrze wychowany. Przeczytane fragmenty książki stały się inspiracją do pogadanki o dobrym zachowaniu. „Proszę”, „dziękuję”, „przepraszam” to trzy magiczne słowa, które wiele znaczą w naszym codziennym postepowaniu.
Na zakończenie spotkania uczestnicy otrzymali kolorowe książeczki, pozowali do wspólnej fotografii  i stwierdzili, że spotkanie czytelnicze, to miłe chwile i pożytecznie spędzony czas, a biblioteka to ciekawe miejsce, do którego chętnie powrócą.