Tydzień Bibliotek w Filii Bibliotecznej w Podleszanach

 

Dobiegł już końca XIV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, który  upłynął  w tym roku pod hasłem „Biblioteka? Oczywiście!”. Ten wyjątkowy tydzień to czas na promocję czytelnictwa i zainteresowania książką szerokich kręgów naszego społeczeństwa, ukazania znaczenia książki dla kultury i postępu cywilizacyjnego, rozwoju intelektualnego, zwłaszcza młodego pokolenia, jak również na podnoszenie prestiżu biblioteki i zawodu bibliotekarza, głównie w środowisku lokalnym. Tydzień ten obfitował w różnorodne spotkania z czytelnikami,  o których informacje są zamieszczone na stronie biblioteki. Na zakończenie Tygodnia Bibliotek przyszedł czas na spotkania czytelnicze z najmłodszymi czytelnikami  z Przedszkola w Podleszanach.

PRZEDSZKOLAKI W BIBLIOTECE Dzieci z grupy młodszej przedszkola „Zamkowe Zuchy” wraz z wychowawcą panią Bogusławą Matusik  uczestniczyły w spotkaniu czytelniczym „Bajka dla malucha” , a dla dzieci z grupy starszej „Mądre Sówki” przygotowano spotkanie „W krainie bajek”. Opiekunem tej grupy jest pani Sylwia Szymuś, dzięki której grupa starsza gościła w bibliotece. W trakcie spotkań dzieci miały okazję obejrzeć kolorowe bajki, baśnie i wiersze oraz inne seryjne pozycje książkowe przeznaczone specjalnie dla nich, posłuchać wierszyków znanych autorów poezji dziecięcej, uczestniczyć w rozmowie o ulubionych bajkach.    Pani bibliotekarka opowiedziała również, w jaki sposób można zostać czytelnikiem biblioteki oraz jak z niej korzystać.  Okazało się, że duża grupa dzieci korzysta już ze zbiorów biblioteki. W trakcie spotkania omówiono zasady poszanowania wypożyczanych książek, zapoznano przedszkolaków z „Prośbami książki”. Wszystkie dzieci świetnie się bawiły rozwiązując zagadki literackie oraz odgadując postacie bajkowe na podstawie prezentowanych ilustracji . Dzieci z grupy starszej odgadywały tytuły bajek na podstawie  rekwizytów prezentowanych przez panią bibliotekarkę.  Dzięki takim spotkaniom w najmłodszych czytelnikach zostaje zaszczepiona chęć do czytania książek, zdobywania wiedzy oraz rozwijania swoich pasji i zamiłowań.  Nagrodą za aktywny udział przedszkolaków w spotkaniach były kolorowe bajeczki. Serdecznie dziękujemy wszystkim grupom za udział w spotkaniach czytelniczych i zachęcamy do ponownych odwiedzin w bibliotece!