„Wakacje z biblioteką” w Podleszanach

W czasie wakacji  Filia Biblioteczna w Podleszanach przygotowała szereg zajęć dla dzieci.

Odbywały się one dwa razy w tygodniu we wtorki i czwartki w miesiącu sierpniu. Dzieci chętnie brały udział w zajęciach spędzając kreatywnie czas wśród swoich rówieśników. Z ogromnym zapałem rozwiązywały zagadki, krzyżówki, quizy literackie i rebusy rozwijając swoją wyobraźnię, ćwicząc pamięć, ortografię i abstrakcyjne myślenie.                                           
Dużym zainteresowaniem cieszyły się gry planszowe : „Chińczyk”, „Grzybobranie”, „Ośmiornica” i „Czerwony Kapturek”. Ponadto były gry edukacyjne „Co krokodyl jada na obiad” oraz „Do trzech razy sztuka – gra w przysłowia”. Nie zabrakło też gry w „Państwa –miasta” i tradycyjnego „Piotrusia”. Uczestnicy spotkań chętnie układali  puzzle przedstawiające postaci z baśni i bajek.  Niektórzy z nich rywalizowali  ze sobą w szybkości ich układania.
Najmłodsi czytelnicy  chętnie brali udział w zajęciach plastycznych wypełniając kolorami przygotowane wcześniej kolorowanki. Nie zabrakło zajęć ruchowych oraz kalamburów, w czasie których było wiele śmiechu i zabawy.
Na zakończenie spotkań wakacyjnych czekały na uczestników drobne upominki.
Spotkania w bibliotece pozwoliły nie tylko wesoło i ciekawie spędzić wakacyjny czas w gronie koleżanek i kolegów, ale również edukacyjnie. Pozostały tylko miłe wspomnienia. Do zobaczenia za rok!