Ferie zimowe w Bibliotece w Podleszanach

Wszystko co dobre szybko się kończy - a w szczególności ferie - czas odpoczynku od obowiązków szkolnych. Jednak najważniejsze są miłe wspomnienia, a tych z pewnością uczestnikom zajęć zorganizowanych w Filii Bibliotecznej w Podleszanach  nie zabraknie.


Dzieci chętnie spotykały się na zajęciach w bibliotece, podczas których poznawały zimowe opowiadania i uczestniczyły w wielu tematycznych zajęciach popularyzujących w atrakcyjny sposób książkę i czytelnictwo, a przede wszystkim bibliotekę jako miejsce dobrej zabawy. Było niezwykle pomysłowo, kreatywnie i radośnie.
5 lutego zaprosiliśmy dzieci do uczestnictwa w zajęciach ” W krainie zimowej baśni”. Czytaliśmy wówczas skróconą wersję baśni Hansa Christiana Andersena pt. „Królowa Śniegu” oraz wiersze o tematyce zimowej. Z kolorowego papieru wykonywaliśmy korony dla Królowej  Śniegu. Nie zabrakło rysunków i kolorowanek o tematyce zimowej.
W środę uczestnicy spotkania przenieśli się w „Wesoły świat gier i zabaw”, w czasie którego chętnie układali puzzle ilustrujące znane postaci z bajek. Nie zabrakło gier planszowych: „Monopoly”, „Grzybobranie”, „5 sekund” i innych. Dużym zainteresowaniem cieszyła się gra „Państwa – miasta”, podczas której wywiązała się wśród uczestników zacięta rywalizacja.
„Pomyśl i zgadnij” to kolejny dzień zajęć w bibliotece, który miał miejsce w piątek 9 lutego. Rozwiązywaliśmy krzyżówki, rebusy oraz zagadki. Nie zabrakło quizu literackiego, którego pytania nie sprawiały  uczestnikom zajęć trudności. Bez trudu odgadywały tytuły bajek, imiona bohaterów literackich oraz odpowiadały na inne pytania związane z literaturą dziecięcą.
W związku ze zbliżającymi się Walentynkami wykonywaliśmy kartki walentynkowe z liścikiem w środku.
Na zakończenie ferii wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki.  
Cieszymy się, że dzieci zechciały spędzić swój wolny czas nie tylko przed komputerem i telewizorem, lecz w bibliotece między kolorowymi bajkami i książkami. Każdego dnia przychodziły na zajęcia z uśmiechem na twarzy, który był najlepszym dowodem podziękowania i uznania. Ferie zimowe dobiegły już końca, ale Biblioteka w Podleszanach jest nadal otwarta i czeka na tych, którzy chcą się z nią zaprzyjaźnić.