Przedszkolaki w Bibliotece w Podleszanach

Jedną ze sprawdzonych form rozwijania u dzieci zainteresowania książką i czytaniem jest organizowanie wycieczek do biblioteki.

Tym razem na wycieczkę do tej niezwykłej krainy pełnej książek małych, dużych, grubych i cienkich, z obrazkami i bez ilustracji wybrały się najmłodsze przedszkolaki.
W czwartkowe przedpołudnie 11 maja 2018 r. naszą bibliotekę odwiedziła młodsza grupa przedszkolna  „Zamkowe Zuchy ” z Samorządowego Przedszkola w Podleszanach wraz z wychowawczynią panią Bogusławą Matusik.
Wizyta ta miała charakter zapoznawczy z biblioteką i bibliotekarką oraz bogatą ofertą bajek, baśni, wierszyków i wydawnictw seryjnych przeznaczonych dla tej grupy czytelniczej.
Dla większości dzieci było to pierwsze spotkanie z biblioteką.
W trakcie spotkania uczestnicy dowiedzieli się, w jaki sposób można zostać czytelnikiem biblioteki. Wspólnie omówiono zasady poszanowania wypożyczanych książek, które łączą się nierozerwalnie z korzystaniem ze zbiorów biblioteki. Dzieci dowiedziały się również, jakie są „Prośby książki” oraz wysłuchały wiersza Jana Huszczy „Skarga książki”.
Przedszkolaki chętnie opowiadały o swoich ulubionych bajkach oraz odgadywały tytuły bajek na podstawie prezentowanych przez bibliotekarkę ilustracji. Nie zabrakło również zagadek literackich, z rozwiązaniem których poradziły sobie znakomicie!
Z dużym zainteresowaniem spotkała się także wystawka nowości wydawniczych dla dzieci. Dziecięce rączki same wyciągały się w kierunku kolorowych, pięknie ilustrowanych książeczek. Spośród nich każde dziecko znalazło książkę ze swoim ulubionym bohaterem. Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali kolorowe bajeczki z naklejkami, z którymi chętnie pozowali do wspólnej fotografii.