Tydzień Bibliotek w Podleszanach

Już po raz szesnasty Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja 2019 r., Ogólnopolski  Tydzień Bibliotek. Program ten ma na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

 

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest: #biblioteka. Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich uzasadnia wybrane hasło w sposób następujący: „za tym hasłem kryją się ludzie, zbiory, spotkania, wydarzenia, imprezy, konkursy. Współczesna biblioteka jest mocno zakorzeniona w historii, a jednocześnie śmiało spogląda w przyszłość. Marka biblioteka jest utrwalona w świadomości społecznej, ale nieustannie poszukuje nowych użytkowników i przyciąga ich innowacyjnymi usługami. Promowanie biblioteki opatrzone znakiem # ułatwia potencjalnym użytkownikom dotarcie do jej usług i zasobów, świadczy o tym, że biblioteka jest nowoczesna i korzysta z nowych technologii. Hasztag porządkuje i wyróżnia, a przede wszystkim podkreśla szczególne znaczenie biblioteki w systemach informacyjnych”.

Również Biblioteka w Podleszanach aktywnie przyłącza się do uczestnictwa w Tygodniu Bibliotek organizując spotkania czytelnicze z najmłodszymi czytelnikami z Przedszkola w Podleszanach:
14 maja (wtorek) – „BAJKA DLA MALUCHA” – spotkanie czytelnicze dla grupy młodszej,
15 maja (środa) –„W KRAINIE BAJEK” – spotkanie czytelnicze dla grupy starszej.
Ponadto 16 maja (czwartek) w Szkole Podstawowej w Rydzowie odbędzie się XI Szkolny Konkursu Pięknego Czytania, w organizacji którego nasza biblioteka współuczestniczy.
Obchodom Tygodnia Bibliotek towarzyszyć będzie prezentacja nowości wydawniczych, zakupionych w ostatnim czasie przez bibliotekę.

Serdecznie zapraszamy czytelników i sympatyków biblioteki do wspólnego świętowania!