„ Ferie z Biblioteką” w Podleszanach – relacja

„Ferie z Biblioteką”  to znakomita alternatywa dla czasu spędzanego w domu, przed komputerem lub telewizorem.

Dzieci chętnie spotykały się na zajęciach zorganizowanych w Bibliotece w Podleszanach, podczas których uczestniczyły w wielu tematycznych zajęciach popularyzujących w atrakcyjny sposób książkę i czytelnictwo, a przede wszystkim bibliotekę jako miejsce dobrej zabawy. Było niezwykle pomysłowo, kreatywnie i radośnie.

22 stycznia dzieci uczestniczyły w zajęciach plastycznych. Z kolorowego papieru powstawały piękne pingwiny, nie zabrakło również kolorowanek o tematyce zimowej.

24 stycznia zorganizowano zajęcia pod hasłem „Razem weselej”. Duża grupa dzieci (14 uczestników) spotkała się po raz kolejny w bibliotece, by tym razem z rówieśnikami pomysłowo, kreatywnie i radośnie spędzić wolny czas. Podczas tego spotkania dzieci chętnie układały puzzle ilustrujące znane postaci z bajek. Nie zabrakło gier planszowych: „Monopoly”, „Chińczyk”,„5 sekund”, „Uno” i innych. Dużą popularnością cieszyła się gra „Państwa – miasta”, podczas której wywiązała się wśród uczestników zacięta rywalizacja. Młodsze dzieci układały różne figury i budowle z klocków Lego. I tutaj też dzieci rywalizowały ze sobą, bowiem każdy chciał ułożyć z klocków coś wyjątkowego.

Nie zabrakło również krzyżówek związanych tematycznie z postaciami z bajek.

Na zakończenie ferii wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki.

Jednak wszystko co dobre szybko się kończy - a w szczególności ferie - czas odpoczynku od zajęć szkolnych. Jednak najważniejsze są miłe wspomnienia, a tych z pewnością uczestnikom zajęć zorganizowanych w Bibliotece w Podleszanach nie zabraknie.

Do zobaczenia za rok!