DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

W tym roku w niedzielę 29 września miał miejsce OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA ogłoszony przez Polską Izbę Książki po raz pierwszy
w 2001 roku, z inspiracji rozpoczętej cztery miesiące wcześniej kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

Czytaj więcej: DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

Międzynarodowy Dzień Postaci Bajkowych

Bajki są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa, a Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest wspaniałą okazją, by zanurzyć się w bajkowym świecie, który dzieci tak uwielbiają. Ten dzień jest okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa.

Czytaj więcej: Międzynarodowy Dzień Postaci Bajkowych

Narodowe Czytanie w Gminie Mielec

Filie Biblioteczne Gminy Mielec zapraszają do wspólnego czytania „Wesela”  Stanisława Wyspiańskiego podczas VI edycji Narodowego Czytania, które odbędzie się  2 września 2017 r. o godz. 17:00 w sali widowiskowej Samorządowego Ośrodka Kultury w Chorzelowie.

Czytaj więcej: Narodowe Czytanie w Gminie Mielec

Jak nie czytam, jak czytam

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej oraz Biblioteka Publiczno-Szkolna w Rzędzianowicach 1 czerwca, o godz. 10.00 przystąpiły do ogólnopolskiej akcji „JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM”. Celem akcji jest pobicie ubiegłorocznego rekordu (ponad 432 tysiące młodych ludzi w całej Polsce) czytania w jednym momencie. Na placu przed szkołą zgromadzili się uczniowie, nauczyciele i rodzice z przyniesionymi przez siebie książkami.
W czasie akcji przez 7 minut uczestnicy dorośli  oraz uczniowie czytali w skupieniu dla siebie "po cichu", przyniesione  bajki, wiersze, literaturę dla młodzieży i dla dorosłych oraz literaturę popularno - naukową. Po tym czasie wszyscy uczestnicy wydarzenia czytali jednocześnie na głos, również przez 7 minut  Wywołało to wiele uśmiechu na twarzach. Z kolorowych kartek dzieci ułożyły hasło akcji „JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM”. Podczas akcji odbyło się też,  głośne czytanie fragmentów książek przyniesionych na potrzeby akcji,  w ramach "Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom"  trwającego od 1-8 czerwca. Dzieciakom czytali inni uczniowie, nauczyciele, bibliotekarz, przedstawiciele rodziców. Najwięcej zainteresowania wzbudziły wiersze Jana Brzechwy, Doroty Gellner, Juliana Tuwima, a także ciekawostki ze świata przyrody, zawarte w książkach z serii "Ciekawe dlaczego?..." . Na zakończenie prowadzący bibliotekarz przekazał w imieniu wszystkich dorosłych, życzenia dla dzieci z okazji przypadającego dzisiaj ich święta.

Tydzień Bibliotek 2017

W dniach 8-15 maja 2017 r. odbędzie się XIV edycja programu Tydzień Bibliotek. Jego głównym celem jest podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.
Hasło Tygodnia Bibliotek 2017 brzmi „Biblioteka. Oczywiście!”

Czytaj więcej: Tydzień Bibliotek 2017

Wielkanoc 2017

XIII TYDZIEŃ BIBLIOTEK W FILII BIBLIOTECZNEJ W RZĘDZIANOWICACH

W dniach 9-13maja w bibliotece odbywał się cykl imprez czytelniczych w ramach corocznego TYGODNIA BIBLIOTEK. W bibliotece tworzy się, ciekawie spędza czas i poszerza horyzonty, jednym słowem – biblioteka inspiruje.
wystawa  najciekawszych  serii wydawniczych dla młodego czytelnika
gazetka z programem TYGODNIA BIBLIOTEK
zabawa logopedyczna dla 11-latków, dużo śmiechu i zabawy zakończonej wręczeniem dyplomów „ŁAMACZ JĘZYKA” oraz książek jako nagrodzenie najsprawniejszych językowo i dykcyjnie młodych czytelników
Bajkowa zgaduj-zgadula dla przedszkolaków to była fajna zabawa i badanie informacji dzieciaków na temat bohaterów baśniowych i treści baśni i bajek
„PRZYSŁOWIE PRAWDĘ CI POWIE” zabawa integracyjna dla 10-11 latków ,młodzi czytelnicy sprawdzali swoją znajomość  tradycyjnych polskich przysłów, kalambury to doskonała forma do zabawy w zgadywanie, z dużą dozą śmiechu.
Na zakończenie Tygodnia Bibliotek rozstrzygnięto konkurs plastyczny ph. „SOWA MĄDRA GŁOWA”, zwycięzcom wręczono nagrody rzeczowe i książkowe.