TYDZIEŃ BIBLIOTEK 2019 W BIBLIOTECE W RZĘDZIANOWICACH

Coroczny Tydzień Bibliotek to okres na promocję czytelnictwa i zainteresowania książką.

Biblioteka w Rzędzianowicach włączyła się w obchody święta książki i bibliotek. Wystawa książek p.h. „KSIĄŻKA JEST WYBORNĄ RZECZĄ, TYLKO GŁUPI TEMU PRZECZĄ”, spotkania z młodymi czytelnikami: „RYMOWANKI BAJKOWE”- zgaduj zgadula jaka to lektura- zabawa słowna, „CZYTANIE NA DRUGIE ŚNIADANIE”-

( czytanie baśni i bajek najmłodszym), „TRENING PAMIĘCI”- układanki z okładek książeczek dla dzieci, gry w skojarzenia, ‘”MĄDREJ GŁOWIE DOŚĆ DWIE SŁOWIE”- przysłowia polskie dawne i współczesne, integracyjna zabawa dla 11-12 latków, kreatywne ilustrowanie przysłów ruchem i plastycznie, zaznajamianie młodzieży ze znaczeniem przysłów wg myśli „Gdy przysłowia umierają, ludy mądrość zatracają”. Po zakończeniu każdego ze spotkań dobrze bawiacy się uczestnicy otrzymywali słodkie upominki, a najmłodsi dodatkowo książeczki z naklejkami.