XXI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Zakończył XXI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom (28 maja – 4 czerwca) pod hasłem: „Polscy autorzy dla klimatu”, który miał pokazać, co polscy autorzy piszą i jak mobilizują do dbania o przyrodę a także przestrzegają przed niszczeniem naturalnego środowiska. Autorzy starają się nakłonić młodych czytelników do refleksji ekologicznej oraz działań na rzecz ochrony klimatu i planety.

W Tygodniu Czytania Dzieciom do Biblioteki Publicznej w Trześni, przybyły grupy Przedszkolaczków i Dzieci z klasy „0”, które wysłuchały głośnego czytania tekstów książeczek polskich autorów, którzy doskonale wpisują się w tematykę ekologiczną: Z. Staneckiej „Basia i śmieci”, M. Grucy „Segreguję śmieci” z serii „Przygody Fenka”, M. Strzałkowskiej „Raj na Ziemi czyli Rady nie od parady II” oraz E. Nowak „Reginka szuka domu” z serii „Pozwól im przetrwać”. Zaprezentowana została także wystawka książeczek T. Samojlika z serii „Żubr Pompik”.

Na zakończenie spotkań głośnego czytania, uczestnicy otrzymali kolorowanki związane z tematyką dbania o środowisko.