Radośnie i kolorowo w bibliotece z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to święto ustanowione w rocznicę urodzin Walta Disneya (1901), jednego z najpopularniejszych autorów animowanych bajek dla dzieci.

Z tej okazji do biblioteki w Trześni przybyły przedszkolaczki, które odgadywały zagadki związane z postaciami bajkowymi zarówno z książek, jak i z bajek tv. Dzieci świetnie znają postacie z bajek współczesnych a nawet bajek, które oglądali i czytali ich rodzicew dzieciństwie.W przeddzień Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek, odwiedziły bibliotekę także urocze postacie bajkowe w osóbkach przedszkolaczków i dzieci z klasy 0. Zagadki dotyczące bohaterów bajek, oglądanie książeczek z odgadniętymi postaciami, opowiadanie o swoich przebraniach a także dobra zabawa, towarzyszyły całemu spotkaniu dwóch grup dzieci.
 Spotkanie czytelnicze z książkami i postaciami bajkowymi, jest motywacją do odwiedzin biblioteki, wypożyczania książeczek i poznawania nowych, ciekawych postaci z bajek, nowych bohaterów.
To były bardzo miłe spotkania a uczestnicy otrzymali pamiątkowe naklejki: „Super znawca  postaci z bajek”.