Noc Bibliotek w Bibliotece Publicznej w Trześni

7 października 2023 r. odbyło się spotkanie w ramach ogólnopolskiej akcji Nocy Bibliotek, która ma na celu m.in. promować bibliotekę jako miejsce spotkania z kulturą, umożliwić zapoznanie się z zasobami biblioteki czy spędzić w niej miło czas.

Nasze spotkanie rozpoczęliśmy serdecznym przywitaniem uczestników, którzy zostali zapoznani z ideą akcji oraz poznali hasło towarzyszące tegorocznej edycji Nocy Bibliotek: „Absurd nie czytać”. Rozmawialiśmy o książkach, które lubimy, jakie wywarły na nas największe wrażenie i zgodziliśmy się, że czytanie książek przynosi wiele korzyści, dlatego absurdem jest ich nie czytać. Uczestnicy spotkania z zainteresowaniem oglądali nowo zakupione książki na wystawce, która została zaprezentowana. Obejrzeliśmy także książeczki o Muminkach, zarówno dla najmłodszych, jak i dla starszych dzieci, które nawiązywały do projekcji filmu „Pamiętniki Tatusia Muminka”. Mamy nadzieję, że film rozbudzi zainteresowanie całą serią książeczek o Muminkach i młodzi czytelnicy po nie sięgną do czytania, by poznać wiele innych „muminkowych” historii. Wielką frajdą było układanie z elementów plakatu IX Nocy Bibliotek oraz napisu okolicznościowego, zgadywanie zagadek literackich, zabawa z balonami i oczywiście słodycze.

Spotkanie było udane, pełne radości i już czekamy na kolejną jubileuszową edycję X Nocy Bibliotek, która odbędzie się za rok.