Spotkania czytelnicze z okazji Dnia Babci i Dziadka

Dzień Babci to święto obchodzone w Polsce od 1964 roku, natomiast Dzień Dziadka od lat 80. XX wieku.

Z tej okazji dzieci, które przybyły do biblioteki w Trześni w ramach cyklicznych spotkań czytelniczych, wysłuchały czytanych im książeczek, m. in. Nadii Berkane "Marysia u babci i dziadka", których tytułowa postać spędzała u nich wspaniały dzień. Dzieci dzieliły się chętnie wspomnieniami o swoich dziadkach i jak wspólnie z nimi spędzają czas.

Wielkimi krokami zbliżało się miłe święto, a mały Fenek - bohater z książeczki „Fenek – Dzień Babci      i Dziadka” postanowił podarować dziadkom coś wyjątkowego czyli medale dla najlepszej babci i najlepszego dziadka na świecie. Przedszkolaczki w bibliotece chętnie przedstawiły własne pomysły na wykonanie dla swoich dziadków ciekawych prezentów.

Sympatyczny dziadek Franek, który "Dalej bajki swoje prawił. Mnóstwo dzieci go słuchało i choć ciągle opowiadał, dzieciom zawsze było mało" – to postać z humorystycznej wierszowanej historii dziadka Franka, który lubił opowiadać bajki, żartować i majsterkować. Miał swoje niezwykłe marzenie, które dzieci zaintrygowało. Postanowiły, że zapytają swoich dziadków o ich marzenia.

Na trzech spotkaniach czytelniczych - temat świętowania Dnia Babci i Dziadka był chętnie omawiany, dzieci podawały pomysły na wykonanie prezentu czy spędzenie czasu z dziadkami. Chętnie wyszukiwały książeczki, które mogłyby po wypożyczeniu z nimi przeczytać podczas wspólnego świętowania.