Książki o książkach - spotkania czytelnicze z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich

23 kwietnia 2024 r. Biblioteka gościła trzy grupy Dzieci, które przybyły do Biblioteki z okazji Światowego Dnia Książki. Czytaliśmy książeczki: E. Wójcik "Moja książka" (o tym jak Samochodzik Franek napisał i wydał swoją własną książkę), H. Doherty "Rycerz, który nie chciał walczyć" (o małym rycerzu, który zamiast walczyć z gryfem, trollem i smokiem, zachęcił ich do czytania i podarował w prezencie książki). W oparciu o książkę N. Kucharskiej z serii "Jak to działa? Książki", omówiliśmy z klasą "0" jak wyglądały pierwsze książki, jak wyglądają współcześnie, jak przebiega proces ich powstawania od autora do wysłania do druku, co się dzieje w drukarni. Dzieci wiedzą doskonale, gdzie można spotkać książkę (w wydawnictwie, na targach książki i wystawach, zakupić w księgarni a przede wszystkim W BIBLIOTECE KSIĄŻKĘ WYPOŻYCZYĆ, do czego z radością zachęcamy.

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony jest 23 kwietnia. Święto organizowane jest przez UNESCO od 1995 roku, jednak jego geneza sięga 1926 roku. Pomysł zrodził się w Katalonii, a inicjatorem tego wydarzenia był wydawca Vicente Clavel Andres.