Biblioteka nadal na czasie!

"Biblioteka - miejsce na czasie" to hasło trwającego w dniach 8-15 maja XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

Uczestnicy spotkań czytelniczych, które odbywały się w Bibliotece na przestrzeni kilku a nawet kilkunastu lat do dziś wspominają takie wydarzenia, które odbywają się w podobnej formie regularnych spotkań także dziś. Dlatego Biblioteka była i jest miejscem na czasie!

W dniu Bibliotekarza i Bibliotek (8 maja) przybyły trzy grupy Przedszkolaczków oraz Dzieci z klasy "0", które bardzo lubią przychodzić do Biblioteki. Nie mogło się obejść bez czytania książeczek "Ciekawski George w bibliotece" czy "Biblioteka. Miejsca" z serii Przygody Fenka. Odgadywanie zagadek i oczywiście kolorowanka "Biblioteka na Was czeka!" ucieszyły Dzieci a także czerwone baloniki, które otrzymały, by mogły świętować razem z Biblioteką.

Biblioteka to przestrzeń, która jest dostępna dla wszystkich, niezależnie od wieku, umiejętności czy preferencji czytelniczych. To miejsce doświadczeń kulturalnych, gdzie promuje się różnorodność czytania już od najmłodszych lat. Każdy czytelnik znajdzie interesującą książkę dla siebie dzięki poszerzaniu księgozbioru o nowości książkowe.