Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów grafika/biblioteki/trzesn/albumy/20160516_tydzen oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

XIII Tydzień Bibliotek p.h. „Biblioteka Inspiruje” w Filii Bibliotecznej w Trześni

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów grafika/biblioteki/trzesn/albumy/20160516_tydzen oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

W dniach 8 -15 maja 2016 r. , trwał Tydzień Bibliotek, podczas którego na odwiedzających bibliotekę czekało kilka niespodzianek.
Z myślą o obchodach XIII Tygodnia Bibliotek i inspiracją biblioteką w której się bywa, która służy jako miejsce przechowywania myśli twórczej autorów książek, jest ważnym ośrodkiem kultury dla lokalnej społeczności, a przede wszystkim dla czytelników - biblioteka zmieniła swój wystrój (nowe regały), a także zakupiono nowe książki. To inspiracja dla czytelników, by mogli miło i przyjemnie korzystać z zasobów książkowych biblioteki.

A jak przebiegało obchody Tygodnia Bibliotek?
Biblioteczne inspiracje przedszkolaczków z grupy „Krasnoludków”
Przedszkolaczki z grupy "Krasnoludków", wzięły udział w konkursie plastycznym "Biblioteka oczami dziecka" i wykonały piękne ilustracje przedstawiające Bibliotekę. Podczas świętowania Tygodnia Bibliotek, wykonały wspólny rysunek według własnego pomysłu. Za swoją inspirację biblioteką i udział w konkursie otrzymały w nagrodę książeczki do kolorowania.

Dzieci z klasy O „a” zainspirowane biblioteką
Odwiedziny w Bibliotece, spędzanie miło czasu wśród książek, słuchanie głośnego czytania, udział w konkursie plastycznym i wyrażanie rysowaniem swoich pomysłów czy oglądanie bajki - tak można spędzić w bibliotece czas.
Za piękne rysunki konkursowe przedstawiające bibliotekę, dzieci otrzymały w nagrodę książeczki w których nauka poprzez zabawę, to najlepszy sposób na zainteresowanie małego czytelnika zgłębianiem wiedzy i jej poszukiwaniem - m.in. w bibliotece.
Przedszkolaczków „Jagódek” malowanie – małe biblioteczne inspirowanie
Przedszkolaczki rozpoczęły spotkanie od twórczego malowania oraz zaprezentowały swoje prace plastyczne, które będzie można podziwiać jeszcze kilka dni. Twórcze malowanie zostało nagrodzone książeczkami kolorowanek, jako miły upominek, przedłużający ich plastyczny zapał.
Inspiracje dzieci z klasy O „b” – czyli co można robić w bibliotece?
Inspiracja biblioteką uwidoczniła się wśród dzieci z "zerówki", które chętnie poddawały pomysły na temat tego, co można robić w bibliotece. Dzieci mogły narysować to, czym się interesują lub to, co lubią. Pojawiło się boisko sportowe, domki, zamki i kwiaty, syrenka i Czerwony Kapturek, a nawet wóz strażacki, a przede wszystkim postacie z książek. Po skończonym dziele plastycznym, dzieci bardzo dobrze poradziły sobie z odgadywaniem zagadek o zwierzątkach. A najważniejszym było zaprezentowanie prac konkursowych o bibliotece, za które otrzymały nagrody książkowe.
W XIII Tygodniu Biblioteka, zostały rozstrzygnięte dwa konkursy plastyczne: „Biblioteka oczami dziecka” – dla młodszych dzieci i „Ilustracja do książki „W pustyni i w puszczy ”H. Sienkiewicza” – konkurs ogłoszony z okazji przypadającego roku Sienkiewicza. Zwycięzcy i uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni książkami.
„BIBLIOTEKA INSPIRUJE” – finał XIII Tygodnia Bibliotek
Spędzić miło czas korzystając z komputera w czytelni, poczytać prasę, obejrzeć nowości książkowe i zapoznać się z zasobami biblioteki, pożyczyć nowe i interesujące książki oraz obejrzeć prace plastyczne wykonane w bibliotece – to inspiracja biblioteką i zachęta do odwiedzin biblioteki, która jest ważnym miejscem dla wszystkich, którzy zechcą skorzystać i dla tych, którzy już korzystają z tego, co im biblioteka oferuje.

{gallery}/grafika/biblioteki/trzesn/albumy/20160516_tydzen{/gallery}