Noc Bibliotek pod hasłem: „WOLNO CZYTAĆ!”

4 czerwca2016 r. w wielu bibliotekach w całej Polsce odbyła się II edycja Nocy Bibliotek.


W Filii Bibliotecznej w Trześni o godz. 17:00, rozpoczęło się spotkanie dla dzieci, podczas którego w formie zabawy miały możliwość odgadywania zagadek, kalambur czy kolorowania obrazka nawiązującego do plakatu Nocy Bibliotek. Później z zaciekawieniem obejrzały film "Magiczne drzewo", którego prawo emisji posiadała biblioteka. W ten wieczór oprócz słodkiego poczęstunku, czekała jeszcze niespodzianka w postaci gadżetów dla uczestników dziecięcej Nocy Bibliotek.
O godz. 20:00, do biblioteki przybyli na Noc Bibliotek dorośli czytelnicy oraz młodzież, którzy do późnych godzin nocnych rozmawiali na temat książek, ich wartości, inspiracjach książkami i jaką książkę mogą polecić innym, a nawet jak napisać książkę (wśród zebranych były autorki książki niedawno napisanej przez dwie uczestniczki). Obecni czytelnicy mieli miłą niespodziankę w postaci wypożyczenia nowych książek, których poszukiwali i chcieli przeczytać.
II edycja Nocy Bibliotek w bibliotece w Trześni to wspólnie spędzony czas w miłej, kameralnej, twórczej i jakże inspirującej atmosferze, we wspólnym dzieleniu się z innymi miłośnikami literatury swoją pasją czytania.
Bo przecież „Wolno czytać!”, a biblioteka służy nie tylko udostępnianiem literatury, ale także jest miejscem kultury, gdzie w miłej atmosferze można porozmawiać o literaturze i pasji czytania.