Filia Biblioteczna w Złotnikach

Piątek od 13.00 do 19.00

starszy bibliotekarz: Zofia Załucka
tel. 607 568 118

Pierwszy wpis do Księgi inwentarzowej widnieje z datą: 25.05.1961 roku. Jest to prawdopodobnie rok powstania Filii Bibliotecznej w Złotnikach.
Biblioteka zapewnia obsługę biblioteczną mieszkańcom Złotnik i Gminy Mielec, służy rozwijaniu i zaspakajaniu potrzeb czytelniczych i informacyjnych, upowszechnianiu wiedzy i  nauki oraz rozwojowi kultury. Posiada zbiory uniwersalne tj. literatura piękna dla dorosłych, literatura młodzieżowa i dziecięca, lektury, literatura regionalna oraz popularnonaukowa. Księgozbiór jest systematycznie uzupełniany o nowości wydawnicze, zakupy dokonywane są z budżetu Gminy, Funduszu Sołeckiego Złotnik oraz Biblioteki Narodowej. Czytelnia jest wyposażona w jedno stanowisko komputerowe dla Czytelnika. Jest tworzony elektroniczny katalog biblioteczny w systemie SOWA. Biblioteka współpracuje z Kołem Gospodyń Wiejskich Ludzie w pasją w Złotnikach.

Czytelnicy 174
Wypożyczenia 5181
Ilość woluminów 8367

W czytelni można zapoznać się z bieżącą prasą dla dzieci, młodzieży - „Świerszczyk”, „Brawo” i dorosłych -„Korso” oraz „Chwila dla Ciebie” . Czytelnicy mogą korzystać z edukacyjnych zasobów internetu.

Biblioteka organizuje corocznie:
- pasowanie na czytelnika

- ferie zimowe w bibliotece,
- konkursy czytelnicze i plastyczne  dla dzieci i młodzieży

- maraton czytania,

- „Cała Polska czyta dzieciom i Złotniki też”,

- „Narodowe Czytanie”

- „Spotkania z bajeczką”

- lekcje biblioteczne.

W bibliotece prezentowane są wystawki książek:

Biblioteka współpracuje ze Społeczną Szkołą Podstawową i Społecznym Przedszkolem „Promyczek” W Złotnikach.