60-te urodziny Biblioteki Publicznej w Trześni w XIV Ogólnopolskim Tygodniu Bibliotek

60-te urodziny Biblioteki Publicznej w Trześni w XIV Ogólnopolskim Tygodniu Bibliotek

 

Filia Biblioteczna w Trześni  doskonale wpisała się w tegoroczne hasło XIV Tygodnia Bibliotek : „Biblioteka?Oczywiście!”, organizując spotkania czytelnicze dla dzieci i młodzieży, spotkania literackie dla młodszych dzieci oraz spotkania z dorosłymi czytelnikami i sympatykami biblioteki. Uczestnicy Tygodnia Bibliotek mieli okazję zapoznać się z 60-letnią historią biblioteki w Trześni oraz obejrzeć wystawki, m.in. „60 lat biblioteki w Trześni – historia i współczesność” z fotografiami z różnych okresów istnienia biblioteki, kroniki biblioteki, 60-letniej książki ze zbiorów bibliotecznych i książek z autografami autorów, które dla czytelników pozyskiwała biblioteka. Odwiedzający bibliotekę czytelnicy i sympatycy, mieli możliwość obejrzenia pokazowej  prezentacji ponad 1450-ciu zdjęć, wykonywanych w bibliotece od 2001 roku do maja 2017. Pewnym urozmaiceniem spotkań, były także wystawki: prac plastycznych dzieci „Biblioteka oczami dziecka” oraz prac z konkursu plastycznego p.h. „Wisła-królowa polskich rzek”, organizowanego z okazji Roku Rzeki Wisły. Dzięki uprzejmości pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Trześni, które udostępniły swoje prace twórcze,  odwiedzający bibliotekę, mieli okazję zobaczyć wyjątkowe rękodzieło. Podczas spotkań literackich, dzieci z przedszkola wysłuchały tekstu bajki "Franklin i książka z biblioteki", a także opowieści "Basia i biblioteka" i doskonale już wiedzą, że biblioteka wciąż na nie czeka. Biblioteka w Trześni już od 60-ciu lat jest małym lokalnym ośrodkiem kultury, miejscem przyjaznym  z miłą atmosferą, gdzie każdy może znaleźć coś dla siebie – pożyczyć książkę, uzyskać informację, skorzystać z dostępu do Internetu, a także obejrzeć okolicznościowe wystawki, a przede wszystkim miło spędzić czas. I na zadane pytanie: Biblioteka?, odpowiedź jest jedna: Oczywiście! Pięknym akcentem na zakończenie XIV Tygodnia Bibliotek, był udział w spotkaniu autorskim z Agnieszką Lingas-Łoniewską, która złożyła pamiątkowe autografy na książkach dla czytelników biblioteki w Trześni.