III edycja Nocy Bibliotek w Filii Bibliotecznej w Trześni

Filia Biblioteczna Gminy Mielec w Trześni już po raz trzeci wzięła udział w ogólnopolskiej Nocy Bibliotek pod hasłem : "Czytanie porusza", która odbyła się w sobotę 3 czerwca 2017 r.
Spotkania podczas Nocy Bibliotek w Trześni, podzielone zostały na dwie części.
Na godzinę 17:00 przybyły dzieci, które miały możliwość uczestniczenia w zabawach literacko-plastycznych, kolorowaniu.  Została zaprezentowana wystawka książek M. Widmarka z serii "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai", które łączą się tematycznie z atrakcją filmową jaka czekała dzieci  podczas Nocy Bibliotek.  Młodzi czytelnicy, obejrzeli  film "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Stella Nostra", który bardzo się dzieciom podobał.
Dla dorosłych czytelników i sympatyków Biblioteki, którzy zostali zaproszeni  na godz. 20:00, przygotowano prezentację multimedialną o 60-leciu istnienia biblioteki w Trześni. Punktem kulminacyjnym spotkania był tort urodzinowy Biblioteki, na którym świeczki zdmuchnęli uczestnicy spotkania. Życzyli Bibliotece kolejnych jubileuszy, wielu czytelników i jeszcze więcej książek. Nocne spotkanie czytelnicze, było okazją do rozmowy i wspomnień o Bibliotece i książkach, które jak głosi hasło tegorocznej Nocy Bibliotek, potrafią poruszyć swoich czytelników.
Dla wszystkich uczestników III Nocy Bibliotek, czekały okolicznościowe ekslibrisy, zakładki do książek i specjalna nocna oferta nowości książkowych, a przede wszystkim miła atmosfera i słodki poczęstunek.
Już dziś serdecznie zapraszamy do udziału w IV Nocy Bibliotek w Trześni, która odbędzie się za rok i potrwa jak tegoroczna do północy, a nawet dłużej.