Święto Pluszowego Misia w Filii Bibliotecznej w Trześni

25 listopada w dniu Święta Pluszowego Misia do biblioteki w Trześni, przybyły dzieci ze swoimi pluszowymi zabawkami.

Oprócz dobrej zabawy, opowiadania o swoich ulubionych misiach, wysłuchały także tekstów bajek: „O Kubusiu Puchatku”, „Puszku - Misiu wędrowniczku” oraz tekstu opowieści Ewy Szelburg-Zarembiny „Przygoda misia”. Dzieci miały również okazję obejrzeć wystawkę książek o misiach i ich przygodach. Na zakończenie spotkania, dzieci otrzymały kolorowanki.
Cykliczne spotkania w bibliotece z małymi czytelnikami  i głośne czytanie im tekstów literackich, już na stałe wpisane są w działalność biblioteki w Trześni. Głośne czytanie dzieciom, służy podnoszeniu ogólnego poziomu kultury i wiedzy, a także wspiera zdrowie emocjonalne dzieci i buduje w nich potrzebę  sięgnięcia po książkę teraz i w przyszłości, już jako dorosłych czytelników.