Obchody XV Tygodnia Bibliotek w Trześni

Hasło XV  Tygodnia Bibliotek brzmiało: „(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA”, które skłaniało do refleksji nad istotą i potrzebą  czytania. Czynność czytania pozwala nam rozwijać się umysłowo i kulturalnie, poznawać różne poglądy, mieć nieograniczone możliwości. Słowo „dowolność” można rozumieć jako nieskrępowane nakazami, swobodne  czytanie czy nieograniczony dostęp do książek, a co za tym idzie również do biblioteki.
 Hasło nawiązywało także do 100-lecia obchodów odzyskania przez Polskę niepodległości – wszak czytanie było ważnym elementem zachowania tożsamości, historii, tradycji i kultury narodu polskiego.
Biblioteka w Trześni włączyła się w obchody Tygodnia Bibliotek, by pokazać, że czytanie oraz możliwość wyboru literatury i jej różnorodność, są w zasięgu czytelników, a odwiedziny biblioteki mogą dostarczyć miłych wrażeń. Dlatego dla dzieci do czytania przygotowano książki o bibliotece, kolorowanki zachęcające do odwiedzin oraz niespodzianki w postaci baloników i słodyczy. Dorośli czytelnicy oraz młodsi, mogli cieszyć się wyborem nowo zakupionych książek – nowości wydawniczych, które wzbogaciły zbiory biblioteki w Trześni. Odwiedzający bibliotekę mieli również możliwość obejrzenia wystawki książek o tematyce niepodległościowej, która nawiązywała do jubileuszowej rocznicy.