XVIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

W dniach 1 – 9 czerwca 2019 r. odbył się XVIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „WYCHOWANIE PRZEZ SPORT I CZYTANIE”. Jest to największe doroczne święto w ramach trwającej nieprzerwanie od 2001 roku, kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom”.

Co roku, Tydzień Czytania mobilizuje do aktywnej promocji czytelnictwa i głośnego czytania zwłaszcza dzieciom. Biblioteka w Trześni zaprosiła do odwiedzin i włączenia się w obchody XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania oraz wypożyczania książeczek o sportowych zajęciach i innych, które interesują najmłodszych.

Hasło tegorocznego Tygodnia Czytania Dzieciom: "Wychowanie przez sport i czytanie", zainspirowało do czytania książeczek nawiązujących tematyką do sportowych zajęć. Przedszkolaczki wysłuchały głośnego czytania aż trzech tekstów książeczek: "Zuzia uczy się pływać", "Mam przyjaciela kierowcę rajdowego" oraz "Zuzia gra w piłkę nożną". Sportowe dyscypliny i głośne czytanie wpływają na wychowanie.

Starsza grupa przedszkolaczków po wysłuchaniu czytanych książeczek, otrzymała za całoroczne uczestnictwo w spotkaniach czytelniczych - upominki książkowe, które umilą im wolny czas. Otrzymały także kolorowanki, które zachęcają do czytania dzieciom oraz do skorzystania ze zbiorów biblioteki. Dzieci je w przedszkolu kolorowały i mam nadzieję, że odwiedzą także indywidualnie bibliotekę, by pożyczać książeczki.

Podczas ostatniego ze spotkań czytelniczych młodszej grupy przedszkolaczków, które słuchały tekstów czytanych książeczek: "Kicia Kocia gra w piłkę", "Franklin gra w piłkę nożną", otrzymały także za całoroczne uczestnictwo w spotkaniach czytelniczych - upominki książkowe i kolorowanki. Dzieci    z klasy "0" wysłuchały długiego tekstu z książki "Tajemnica pływalni" i także otrzymały upominki książkowe do samodzielnej pracy i zabawy.

Zapraszamy wszystkie dzieci do korzystania ze zbiorów biblioteki także w czasie wakacji szkolnych. Bardzo dziękuję paniom nauczycielkom i opiekunom, a także dzieciom za uczestnictwo  w całorocznych spotkaniach w bibliotece i włączenie się w akcję przybliżania idei czytelniczych oraz udział w XVIII Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom p.h. "Wychowanie przez sport i czytanie".

Czytajmy Dzieciom 20 minut dziennie – CODZIENNIE