Pierwszoklasiści odwiedzili Bibliotekę Publiczną w Woli Mieleckiej

W poniedziałek (05.12) bibliotekę odwiedziły dzieci z pierwszej klasy ZS w Woli Mieleckiej wraz z wychowawcą panią Lucyną Przebieglec. Wizyta miała szczególny charakter, gdyż jest to okres wyczekiwania na święta Bożego Narodzenia, prezenty i oczywiście Świętego Mikołaja.

Czytaj więcej: Pierwszoklasiści odwiedzili Bibliotekę Publiczną w Woli Mieleckiej

Listopadowe spotkanie DKK

Listopadowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Woli Mieleckiej miało wyjazdowy charakter. Nasza grupa gościła w Zespole Szkół Technicznych w Mielcu, w przytulnej kafejce Figa z Makiem, którą prowadzi nasz klubowa koleżanka.

Czytaj więcej: Listopadowe spotkanie DKK

DKK w Domku Myśliwskim Koła Łowieckiego Diana Mielec

W dniu 02.06.2022 Dyskusyjny Klub Książki z Biblioteki Publicznej w Woli Mieleckiej gościł w Domku Myśliwskim Koła Łowieckiego „Diana” w Wólce Książnickiej. Pomysł zorganizowania spotkania na łonie natury zrodził się dwa lata temu, w trakcie omawiania książki „Sekretne życie drzew” Petera Wohllebena. Niestety, wybuch pandemii pokrzyżował nasze plany.

Czytaj więcej: DKK w Domku Myśliwskim Koła Łowieckiego Diana Mielec

Majowe spotkanie DKK w bibliotece w Woli Mieleckiej

W środę, 18 maja na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki omawialiśmy książkę Jarosława Kreta „W Ziemi Świętej”. Dyskusja była niezmiernie ciekawa, gdyż jedna z Pań miała również przyjemność zwiedzić to miejsce i podzieliła się z nami swoimi wspomnieniami i wrażeniami. Wspólnie obejrzeliśmy zdjęcia i filmiki z podróży, porównując je z książką Jarosława Kreta.

Czytaj więcej: Majowe spotkanie DKK w bibliotece w Woli Mieleckiej

Dzikowska – na spotkaniu DKK w Woli Mieleckiej

Na ostatnim spotkaniu naszego klubu omawialiśmy biografię słynnej podróżniczki Elżbiety Dzikowskiej, autorstwa Romana Warszewskiego, znanego dziennikarza i pisarza. Autor ma na swoim koncie wiele książek i reportaży. Jest laureatem kilku prestiżowych nagród. Wielokrotnie przebywał w Ameryce Południowej, a w swych podróżach dotarł nawet na Wyspę Wielkanocną.

Czytaj więcej: Dzikowska – na spotkaniu DKK w Woli Mieleckiej

Listopadowe spotkanie DKK w Woli Mieleckiej

Gdy na dworze zimno i deszcz, z domowych kątów wyziera nuda to pora, by odwiedzić naszą bibliotekę. Tu zawsze miło spędzisz czas i czeka Cię wiele niesamowitych przygód ukrytych na kartach nieprzeczytanych dotąd książek. A jeśli lubisz podzielić się z innymi wrażeniami z lektur, to dołącz do Dyskusyjnego Klubu Książki w Woli Mieleckiej.

Czytaj więcej: Listopadowe spotkanie DKK w Woli Mieleckiej

Dyskusyjny Klub Książki w Woli Mieleckiej wznowił działalność

Po przerwie spowodowanej pandemią wznowił swą działalność Dyskusyjny Klub Książki w Woli Mieleckiej. W piątkowy wieczór w bibliotece spotkały się miłośniczki dobrej literatury. Przedmiotem dyskusji była powieść Małgorzaty Manelskiej „Tam, gdzie bzy sięgają nieba”. Jest to niezwykle piękna i poruszająca historia, w której stare dzieje przeplatają się z nowymi, a w kwitnących bzach szumi melodia lata 1944 roku.

Czytaj więcej: Dyskusyjny Klub Książki w Woli Mieleckiej wznowił działalność

Styczniowe spotkanie DKK w Woli Mieleckiej

Dyskusyjny Klub Książki w Woli Mieleckiej spotkał się w piątek 31 stycznia. Omawialiśmy książkę niezwykle popularnej autorki Agnieszki Lingas-Łoniewskiej. Przypomnę, że pisarka była gościem naszej biblioteki w 2017 roku i spotkała się z liczną grupą swoich fanek i czytelników. Książką, którą omawialiśmy w styczniu była „Randka z Hugo Bosym”.

Czytaj więcej: Styczniowe spotkanie DKK w Woli Mieleckiej

Listopadowe spotkanie DKK w Woli Mieleckiej

Gdy na dworze zimno i deszcz, z domowych kątów wyziera nuda to pora by odwiedzić naszą bibliotekę. Tu zawsze miło spędzisz czas i czeka Cię wiele niesamowitych przygód ukrytych na kartach nieprzeczytanych dotąd książek. A jeśli lubisz podzielić się z innymi wrażeniami z lektur, to dołącz do Dyskusyjnego Klubu Książki w Woli Mieleckiej.

Czytaj więcej: Listopadowe spotkanie DKK w Woli Mieleckiej

Noc Bibliotek w Woli Mieleckiej

Biblioteka w Woli Mieleckiej już po raz piąty wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Nocy Bibliotek”, realizowanej w tym roku pod hasłem „Znajdźmy wspólny język". Na wszystkich odwiedzających w piątkowy wieczór Filię Ośrodka Kultury w Woli Mieleckiej czekało wiele atrakcji.

Czytaj więcej: Noc Bibliotek w Woli Mieleckiej