„Cała Polska czyta dzieciom” w bibliotece w Woli Mieleckiej

Od 1 do 9 czerwca już po raz XVIII odbywał się Tydzień Czytania Dzieciom. To największa akcja w ramach trwającej nieprzerwanie od 2001 r. kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” organizowanej przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”.

Czytaj więcej: „Cała Polska czyta dzieciom” w bibliotece w Woli Mieleckiej

Tydzień Bibliotek w Woli Mieleckiej

8  maja rozpoczął się XVI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek pod hasłem „#biblioteka”.

Program obchodów tych wyjątkowych dni został przygotowany pod kątem popularyzacji i promocji czytelnictwa oraz zainteresowania książką w szerokich kręgach naszego społeczeństwa. Do akcji tradycyjnie już włączyła się biblioteka w Woli Mieleckiej, przygotowując dla swych czytelników wiele ciekawych atrakcji m.in. spotkanie autorskie z popularną pisarką, Karoliną Wilczyńską.

Czytaj więcej: Tydzień Bibliotek w Woli Mieleckiej

Tydzień Bibliotek w Woli Mieleckiej

Po raz szesnasty Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje w dniach 8-15 maja 2019 roku Ogólnopolski Tydzień Bibliotek pod hasłem: #biblioteka”. Program ten ma na celu podkreślenie roli biblioteki w naszym życiu i w naszym środowisku oraz jej zadania w procesie edukacji, kultury i nauki.

Czytaj więcej: Tydzień Bibliotek w Woli Mieleckiej

228 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Woli Mieleckiej

228 lat temu Sejm Czteroletni po burzliwej debacie przyjął przez aklamację ustawę rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 Maja. Była drugą na świecie i pierwszą w Europie ustawą regulującą organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli.

Czytaj więcej: 228 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Woli Mieleckiej

Magicznie i lirycznie w Woli Mieleckiej

20 lutego 2019 r. Biblioteka Publiczna wraz z Dyskusyjnym Klubem Książki w Woli Mieleckiej gościła znaną mielecką poetkę Aleksandrę Pigułę. Autorka jest członkinią Zarządu Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej im. Władysława Szafera w Mielcu i pełni funkcję prezesa Grupy Literackiej „Słowo”.

Czytaj więcej: Magicznie i lirycznie w Woli Mieleckiej

Spotkanie z Leśniczym

Filia Biblioteczna w Woli Mieleckiej serdecznie zaprasza n aspotkanie z leśniczym.

100 – lecie odzyskania niepodległości

11 LISTOPADA 1918 ROKU spełnił się najpiękniejszy sen pokoleń Polaków. Po 123 latach niewoli odrodziła się wolna Rzeczypospolita.  Walka o niepodległość trwała ponad sto lat i naznaczona była ofiarą krwi przelanej w wojnach napoleońskich, w licznych zrywach niepodległościowych, w powstaniu listopadowym i styczniowym, oraz na polach bitewnych I wojny światowej.

Czytaj więcej: 100 – lecie odzyskania niepodległości

Spotkanie autorskie z Krystyną Mirek.

We czwartek 20 września w Sali Widowiskowej Filii Ośrodka Kultury w Woli Mieleckiej miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. W ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, działającego w Bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z Krystyną Mirek,  jedną z najpoczytniejszych autorek literatury kobiecej w Polsce.

Czytaj więcej: Spotkanie autorskie z Krystyną Mirek.

Spotkanie autorskie z Krystyną Mirek

Biblioteka Publiczna w Woli Mieleckiej zaprasza na spotkanie autorskie z
Krystyną Mirek
20 września 2018 r. o godz.13.00 (czwartek)
Sala klubowa Filii Ośrodka Kultury w Woli Mieleckiej

Wstęp wolny
Spotkanie zorganizowane w ramach programu dotacyjnego
Instytutu Książki – Dyskusyjne Kluby Książki

Lipcowe spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki w Woli Mieleckiej

Wakacje to okres letniej laby, słońca i wypoczynku. Do pełnego relaksu nie może również zabraknąć dobrej książki. Zadbał o to Dyskusyjny Klub Książki, działający w bibliotece w Woli Mieleckiej. 3 i 30 lipca odbyły się spotkania, w trakcie których członkinie klubu otrzymały zestawy książek nadesłane przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie.

Czytaj więcej: Lipcowe spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki w Woli Mieleckiej