XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w Filii Bibliotecznej w Woli Mieleckiej

Od 8 -15 maja trwał XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek pod hasłem „Biblioteka - świat w jednym miejscu”, organizowany przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

Program ten ma na celu podkreślenie roli biblioteki w naszym życiu i w naszym środowisku oraz jej zadania w procesie edukacji, kultury i nauki. Tydzień Bibliotek to czas na promocję czytelnictwa i zainteresowania książką w szerokich kręgach naszego społeczeństwa, jak również na podnoszenie prestiżu biblioteki i zawodu bibliotekarza. Program obchodów tych wyjątkowych dni został przygotowany pod kątem popularyzacji i promocji czytelnictwa oraz zainteresowania książką w kręgach naszego społeczeństwa.
Do akcji tradycyjnie już włączyła się Filia Biblioteczna w Woli Mieleckiej.
I tak, w poniedziałek 9 maja biblioteka gościła grupę sześciolatków z przedszkola  Zespołu Szkół w Woli Mieleckiej wraz z wychowawcą panią Izabelą Ziółkowską.

11 maja bibliotekę odwiedziła grupa pięciolatków wraz z wychowawcą panią Bogusławą Kłagą.

W piątek, 13 maja gościła grupa czterolatków pod opieką pani Pauliny Głodzik.

Spotkania były okazją, by dzieci poznały, jak funkcjonuje biblioteka publiczna, jak zostać czytelnikiem biblioteki, jak wypożyczać książki, jak ich szukać na półkach i o nie dbać. Przedszkolaki obejrzały popularne serie książkowe i czasopisma dla najmłodszych. Wysłuchały książeczek o przygodach Koszmarnego Karolka, Koci Kici, Misia Koralika i Fenka. Dzieci rozwiązywały również wesołe zagadki, śpiewały piosenki. Na zakończenie otrzymały drobne prezenty i słodkości. Nie mogło zabrakło oczywiście pamiątkowych, wspólnych fotografii.