Pierwszoklasiści odwiedzili Bibliotekę Publiczną w Woli Mieleckiej

W poniedziałek (05.12) bibliotekę odwiedziły dzieci z pierwszej klasy ZS w Woli Mieleckiej wraz z wychowawcą panią Lucyną Przebieglec. Wizyta miała szczególny charakter, gdyż jest to okres wyczekiwania na święta Bożego Narodzenia, prezenty i oczywiście Świętego Mikołaja.

To właśnie święty Mikołaj wywołuje na twarzach dzieci radosny, świąteczny uśmiech i na jego przyjście czekają przez cały rok.

Dzieci posłuchały „Historii prawdziwego Świętego Mikołaja”, książki Beaty Andrzejczak, którą przeczytała pani bibliotekarka.

Święty Mikołaj: kto to jest? Czerwony strój, renifery, sanie i co najważniejsze, wór pełen prezentów - to właśnie takie jest pierwsze skojarzenie o świętym Mikołaju. A jak jest naprawdę? My już wiemy!

Spotkanie było również okazją, by dzieci poznały, jak funkcjonuje biblioteka publiczna, jak zostać czytelnikiem biblioteki, jak wypożyczać książki, jak ich szukać na półkach i o nie dbać.

Justyna Ryczek - bibliotekarz