Tydzień Bibliotek w Bibliotece Publicznej w Woli Mieleckiej

XXI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek za nami. Tegoroczny finał tego obchodzonego corocznie wydarzenia, upłynął nam pod hasłem „Biblioteka - Miejsce Na Czasie. Miejsce na czasie – a także miejsce, gdzie można wspaniale spędzić czas! Przekonali się o tym odwiedzający nas w tych dniach uczniowie klasy pierwszej oraz dwóch "zerówek", którzy zabawili się w prawdziwych poszukiwaczy skarbów! Dzieciaki, zainspirowane przygodami dzielnego pirata z książki pt. "Pirat Patch i mapa skarbów", udały się w niezwykłą podróż podczas której, z pomocą leśnego pomocnika, musiały znaleźć mapę, pokonać labirynt i wreszcie - odnaleźć ukryty skarb. A wszystko to działo się nie gdzie indziej, tylko w Sali Klubowej Ośrodka Kultury!
Dzieciaki świetnie się bawiły wykonując wszystkie zadania i rozwiązując zagadki, a po ich rozwiązaniu na małych odkrywców czekały najprawdziwsze skarby. Jakie? Oczywiście wspaniałe, gotowe do wypożyczenia, książki (bez wątpienia będące największym skarbem dla każdego bibliofila ) a także... prawdziwe złote monety!