Ferie w Bibliotece w Woli Mieleckiej - relacja

W piątek pożegnaliśmy zimowe ferie. Zgodnie z coroczną tradycją Filia Biblioteczna w Woli Mieleckiej zorganizowała zajęcia dla najmłodszych czytelników. Wśród zaproponowanych form spotkań były zajęcia plastyczne, edukacyjne i rozrywkowe.

 

Nie było miejsca na nudę! Wspólna zabawa była mile spędzonym czasem w gronie rówieśników i nowo poznanych kolegów. Razem budowaliśmy puzzle, rysowaliśmy kartkę walentynkową dla ulubionego autora, odgadywaliśmy zagadki, rozwiązywaliśmy krzyżówki. Nie mogło oczywiście zabraknąć wspólnych zdjęć i słodkich upominków.

20 lutego odwiedził nas leśniczy Pan Jacek Szydło z Nadleśnictwa Tuszyma. Słuchaliśmy z zapartym tchem niezwykłej leśnej gawędy, okraszonej ogromną pasją i uczuciem do leśnego świata. 

Dzieci wzbogaciły swą wiedzę przyrodniczą, poznając zwyczaje ptaków i zwierząt. Otrzymały też wiele cennych wskazówek, jak zachowywać się w lesie, jak postępować ze zwierzętami i jak unikać różnego rodzaju zagrożeń i niebezpieczeństw. Pan leśniczy obdarował wszystkich uczestników spotkania licznymi prezentami, za które serdecznie dziękujemy.