Tydzień Bibliotek w Woli Mieleckiej

8  maja rozpoczął się XVI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek pod hasłem „#biblioteka”.

Program obchodów tych wyjątkowych dni został przygotowany pod kątem popularyzacji i promocji czytelnictwa oraz zainteresowania książką w szerokich kręgach naszego społeczeństwa. Do akcji tradycyjnie już włączyła się biblioteka w Woli Mieleckiej, przygotowując dla swych czytelników wiele ciekawych atrakcji m.in. spotkanie autorskie z popularną pisarką, Karoliną Wilczyńską.

Spotkanie z klasą „0”.

W piątek 10 maja odbyło się spotkanie z najmłodszymi czytelnikami. Filia Biblioteczna w Woli Mieleckiej gościła grupę uczniów klasy „0” Zespołu Szkół w Woli Mieleckiej wraz z wychowawcą panią Izabelą Ziółkowską. W trakcie spotkania dzieci poznały, jak funkcjonuje biblioteka publiczna, jak zostać czytelnikiem biblioteki, jak wypożyczać książki, jak ich szukać na półkach i o nie dbać. Była to również okazja, by obejrzeć popularne serie książkowe i czasopisma dla najmłodszych.

Dzieci posłuchały książki o przygodach Koszmarnego Karolka, a następnie rozwiązywały wesołe zagadki, nagradzane słodyczami. Otrzymały również pamiątkowe książeczki. W podziękowaniu zaśpiewały wesołą piosenkę. Na zakończenie nie zabrakło oczywiście pamiątkowej, wspólnej fotografii.

„Złap byka za rogi”- ortograficzne zmagania młodzieży

Językowe zmagania stały się już w naszej bibliotece tradycją! Również i w tym roku uczniowie klas trzecich gimnazjalnych i klasy VIII mogli wykazać się znajomością poprawnej pisowni języka polskiego. 13 maja do udziału w VIII już edycji ortograficznej corridy pt. ,,Złap byka za rogi” przystąpiło dziesięcioro uczniów z Zespołu Szkół w Woli Mieleckiej.

Mistrzyniami tegorocznej corridy zostały:

1. miejsce - Szostek Elżbieta kl. III a,

2. miejsce - Opałacz Zuzanna kl. VIII,

3. miejsce ex aequo: Bal Wiktoria kl. VIII, Pieróg Amelia kl. III b, Czyż Emilia kl. III b.

Laureaci otrzymali nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy.