„Spadkobierca” na październikowym spotkaniu DKK w Woli Mieleckiej

25 października odbyło się spotkanie DKK w Woli Mieleckiej. Omawialiśmy powieść „Spadkobierca” Susan Anne Mason, amerykańskiej autorki znanej polskim czytelniczkom z cyklu „Irlandzkie łąki”. 

Bohaterem książki jest Nolan Price – chłopiec stajenny w posiadłości lorda Stainsby. Zakochany z wzajemnością w służącej Hannah Burnham, postanawia ożenić się i kupić gospodarstwo, by tam zamieszkać z żoną. Niestety, niespodziewana śmierć matki Nolana wszystko zmienia. Kobieta, na łożu śmierci postanawia wyjawić skrywany przez wiele lat sekret. Wyznaje, kim jest jego ojciec. I tak z chłopca stajennego Nolan Price staje się głównym spadkobiercą zamożnego i wpływowego lorda Edwarda Fairchilda.  Życie Nolana ulega diametralnej zmianie, ale sprawy osobiste komplikują się. Wybranka syna nie przypada  do gustu oraz nie spotka się z akceptacją i z uznaniem ojca i jego towarzystwa. Mimo przeciwności losu, młodych bohaterów łączy silne uczucie i postanawiają wziąć ślub w tajemnicy. Niestety, wielka miłość zostaje wystawiona na niejedną próbę.  Zaczynają się intrygi, a nawet próba unieważnienia  ślubu.

Czy ich małżeństwo ma szansę przetrwać?
Prawdziwa miłość podobno zawsze zwycięża...

„Spadkobierca” to bardzo uczuciowa i refleksyjna powieść o nieskomplikowanej fabule. Susan Anne Mason stworzyła wzruszającą historię, pełną nieoczekiwanych zwrotów akcji. Jest tu melancholijnie i czasami smutno. Autorka pokazuje nam jak wiele człowiek jest w stanie zrobić dla prawdziwej miłości.

Justyna Ryczek – moderator DKK w Woli Mieleckiej