Ferie w bibliotece w Woli Mieleckiej

W czasie ferii zimowych Filia Biblioteczna w Woli Mieleckiej zorganizowała dla dzieci i młodzieży spotkanie z Tomaszem Bernatem, niezwykłym pasjonatem przyrody i fotografii.

Wystawę prac Tomasza pt. „Przyroda sztuką” można było obejrzeć w październiku ubiegłego roku w Filii Ośrodka Kultury w Woli Mieleckiej. Zwiedziło ją wiele osób, m.in. uczniowie Zespołu Szkół w Woli Mieleckiej. Spotkanie na feriach pozwoliło poznać bliżej autora zdjęć. Liczna grupa dzieci wysłuchała opowieści Tomasza o swoich zainteresowaniach przyrodą i fotografią, o okolicznościach powstawania niezwykłych zdjęć. Całość uzupełniła świetnie przygotowana prezentacja multimedialna.

Tomasz Bernat ma 18 lat i jest uczniem klasy maturalnej II Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu. Mieszka w Woli Mieleckiej. Jest m.in. dwukrotnym laureatem ogólnopolskiego konkursu fotograficznego „Na skrzydłach Dedala”. W ubiegłym tygodniu zajął 3 miejsce w konkursie „(Nie)znane kapliczki, krzyże i figury przydrożne naszego regionu”. Jednak jak sam często podkreśla, nie dla nagród fotografuje, lecz dla idei i potrzeby piękna.