„XV Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom”

„Całą Polska Czyta dzieciom” XV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

W ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom” w Fili Bibliotecznej w Złotnikach dorośli czytali dzieciom książki. Do czytania zostali zaproszeni goście w osobie samego Wójta Gminy Mielec Pana Józefa Piątka i Dyrektor Społecznej Szkoły Podstawowej w Złotnikach Pani Agata Balcerzak.  Dzieci chętni słuchały czytanych przez zaproszonych gości bajek, odpowiadały na pytania z nimi związane. Było to dla nich ciekawe przeżycie. Impreza ta jest cykliczna – jej zadaniem jest promowanie czytania, kontaktu dzieci z książką. Przypomina rodzicom o dużej wartości, jakie płynie z tej formy relacji dziecka i dorosłego, przede wszystkim  rodzica. Tegoroczna edycja trwała dwa dni i wzbogacona została słodkimi upominkami, kolorowankami, które przynieśli dla słuchaczy zaproszeni goście.