XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „Czytanie łączy”

W dniach 04-08.06.2018 r. obchodzona była VII edycja Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Filia Biblioteczna w Złotnikach również uczestniczyła w tej akcji, której celem jest upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, zaszczepienie pasji do książek i czytelnictwa.

Dzieci ze Społecznego Przedszkola „Promyczek” wysłuchały „Franklin i książka z biblioteki” Paulette Bourgeois. Tytułowy żółwik wpadł w tarapaty, ponieważ zgubił wypożyczoną w bibliotece książkę. Cała historia zakończyła się jednak szczęśliwie. Książka się odnalazła, a Franklin i jego przyjaciele, na podstawie instrukcji w niej zawartej, zrobili piękne kolorowe latawce. Dzieci otrzymały kolorowanki „Klub sześciolatka” do kolorowania w domu.
Odbyło się również spotkanie z książką dla starszych dzieci i wspólnie czytałyśmy „Dzienniczek Cwaniaczka”, ale  nie przypadła do gustu uczestniczkom więc zmieniliśmy na „Rysio Raper i straszna kiełbasa”. Pierwszy tom przygód pomysłowego chłopca i jego zwariowanej ciotki!  Rysio Raper i jego ciotka Regina wyruszają do Budapesztu w poszukiwaniu kiełbasy, najlepszej do sprzedaży wysyłkowej. Nieoczekiwany zbieg wypadków w wielkim mieście sprawia, że Rysiek i ciocia stają się na pewien czas oszustami…… Książkę bardzo dobrze się czytało  jest ciekawa i pełna humoru. Wesoło spędzony czas z książką zostanie na długo w pamięci uczestniczek.