Spotkanie z książeczką

25.04.2020 r. Bibliotekę Publiczną w Złotnikach odwiedziły przedszkolaki ze Społecznego Przedszkola w Złotnikach.

Na „Spotkanie z książeczką” przyszły grupy: Biedronki, Motylki i Pszczółki. Dzieci z wielką uwagą słuchały i oglądały następujące książeczki:

„Katar żyrafy” - co trzeba zrobić, kiedy żyrafa zaczyna kichać? Wołać lekarza? Czy on zaradzi? Bardzo dowcipny i pouczający dla maluchów wiersz o zoo i zakatarzonej żyrafie.

„Łatek gagatek” - Łatek to piesek Julki. Dziewczynka bardzo go lubi, chociaż niezły z niego gagatek. Zwierzak ciągle gdzieś ucieka i chowa się w różnych dziwnych miejscach. Odnalezienie Łatka to nie tylko zadanie dla jego małej właścicielki, lecz także dla przedszkolaków będących w bibliotece.

”Kicia Kocia. Witaminowe przyjęcie” - Kicię Kocię odwiedził jej kolega Pacek. Dzieci objadły się słodyczami. To nie był dobry pomysł, bo Kicię Kocię rozbolał brzuch. Następnego dnia postanawia urządzić witaminowe przyjęcie i poczęstować przyjaciół owocami i warzywami.

„Kubusiowe zawody” - kiedy wichura rujnuje Kłapouchemu jego szałas z patyków, Kubuś wpada na genialny pomysł! Czemu nie wykorzystać patyków do zabawy? Skrzykuje wszystkich przyjaciół nad rzeczkę i proponuje zawody. Zabawa rozkręca się, a przyjaciele uczą się przy okazji, jak ustalać sprawiedliwe zasady i grać fai.