XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 08 –15 V 2022 Biblioteka – świat w jednym miejscu

Wielkimi krokami zbliża się coroczne wydarzenie, którego nie może zabraknąć w naszym kalendarzu… czyli Tydzień Bibliotek!   To już XIX edycja, która w tym roku przebiega pod hasłem: „Biblioteka – świat w jednym miejscu”

Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja Tydzień Bibliotek – program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza, zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. 

Tegoroczne hasło TB brzmi „Biblioteka – świat w jednym miejscu”  i odnosi się do biblioteki jako mikro- i makrokosmosu jednocześnie. Z jednej strony książnica to swoista oaza w mieście, mały jego fragment, zaledwie punkt, z drugiej strony – drzwi do Universum. Wystarczy wejść – i można być tu, a zarazem wszędzie. Cały świat można spotkać w jednym miejscu. Cała wiedza o świecie jest w bibliotece na wyciągnięcie ręki. 

Serdecznie zapraszamy na wydarzenia w ramach nadchodzącego Tygodnia Bibliotek!