XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

W dniach 3-10 czerwca 2017r. odbędzie się XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom
pod hasłem „Czytanie łączy”.


To największe doroczne święto w ramach trwającej nieprzerwanie od 2001 roku, kampanii społecznej  „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Celem akcji jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci poprzez różnorodne działania  w bibliotekach, szkołach i innych placówkach w całym kraju. Uczestniczymy w tym projekcie już od kilku lat.
Biblioteka Publiczna w Chorzelowie będzie aktywnie uczestniczyć w XVII  Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom organizując spotkania, podczas których czytane będą bajki, baśnie i legendy dotyczące historii Polski. Będzie można oglądnąć wystawki ciekawych książek dla dzieci.
Serdecznie zapraszamy i zachęcamy Nauczycieli, Dzieci i Rodziców do wzięcia udziału w tych spotkaniach.

9 czerwca zapraszamy do biblioteki na Noc Bibliotek. Już po raz czwarty, w tym roku pod hasłem „RzeczpospoCzyta”, odbędzie się ogólnopolska akcja „Noc Bibliotek”, organizowana wspólnie z Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Ponad 1750 Bibliotek w całej Polsce czeka na czytelników z mnóstwem atrakcji – niecodziennych spotkań z literaturą i jej gwiazdami. Będą śledztwa, romanse, czary i groza oraz film „Tarapaty”.
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Nocy Bibliotek.