Noc Bibliotek w Bibliotece w Chorzelowie już za nami.

Za nami kolejna edycja Nocy Bibliotek, czwarta ogólnopolska, a trzecia w naszej bibliotece. Tegoroczna akcja odbyła się w sobotni wieczór 9 czerwca pod hasłem RzeczpospoCzyta- w wyjątkowym roku 100 lat niepodległości Polski.


Młodzi czytelnicy, którzy przybyli tego wieczoru do Biblioteki wspólnie obejrzeli film przygodowy specjalnie udostępniony przez producenta na Noc Bibliotek p.t. „Tarapaty”.
Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty ze „Świerszczykiem”. Dzieci miały za zadanie zaprojektować własnoręcznie szatę graficzną „Świerszczyka”, tworząc swoje własne czasopismo.
Dla najmłodszych przygotowaliśmy różne gry i zabawy. Było i czarodziejsko i zabawnie i wesoło.
Po wyczerpujących zajęciach był czas na wspólną kolację oraz wieczorny spacer po najbliższej okolicy.
Wiele radości i śmiechu dostarczyła gra towarzyska „Państwa- Miasta!”.
Naszym uczestnikom dopisywały dobre humory lecz nieubłaganie nadeszła godzina 22 i trzeba było kończyć spotkanie. Jesteśmy pewni, że takie akcje jak Noc Bibliotek w niekonwencjonalny sposób promujące czytanie i Bibliotekę są strzałem w dziesiątkę. Mam nadzieję że tegoroczne zajęcia przypadły dzieciom do gustu i wspólnie miło spędziliśmy sobotni wieczór w Bibliotece.
Zapraszamy serdecznie za rok na V Ogólnopolską Noc Bibliotek!