Ferie zimowe w Bibliotece w Chorzelowie - relacja

 

Biblioteka Publiczna w Chorzelowie również w tym roku nie zapomniała o najmłodszych czytelnikach pozostających w czasie ferii zimowych w swoim miejscu zamieszkania.

Tradycyjnie jak co roku biblioteka zaprosiła dzieci na zajęcia. W programie były: zajęcia plastyczne, głośne czytanie baśni i legend, gry i zabawy. Każdy z uczestników znalazł
z pewnością coś dla siebie. Dwa tygodnie zimowego odpoczynku od nauki upłynęły pod znakiem doskonałej zabawy. Dzieci bardzo chętnie brały udział w zajęciach plastycznych podczas których powstało wiele ciekawych i oryginalnych prac. Młodzi uczestnicy zajęć okazali się bardzo kreatywnymi artystami. Rozwiązywaliśmy także krzyżówki, rebusy, łamigłówki, graliśmy w gry ćwiczące pamięć i spryt m. in. : bierki, warcaby, układaliśmy puzzle. Największym zainteresowaniem  cieszyły się gry planszowe a najciekawsza gra to „Państwa-Miasta! Podczas zajęć nie zabrakło zabaw ruchowych i integracyjnych. Dzieci bawiły się w zgadywanki i kalambury.
Pamiętając  o książkach uczestnicy zajęć mieli okazję wspólnie poczytać baśnie, legendy
i wiersze. Na zakończenie zajęć podczas
ferii w bibliotece dzieci otrzymały słodki poczęstunek, w postaci batoników i cukierków. Wszystko co dobre szybko się kończy jednak najważniejsze są miłe wspomnienia, a tych z pewnością uczestnikom „ Ferii w bibliotece” nie będzie brakowało. Spotkania były okazją do spędzenia wolnego czasu i spotkania się ze swoimi rówieśnikami. Mamy nadzieję, że za rok będzie równie miło i sympatycznie.