Koncert noworoczny dedykowany Babciom i Dziadkom

Ponad dziewięćdziesięciu artystów wystąpiło na niedzielnym Koncercie Noworocznym w Woli Mieleckiej. Przy wypełnionej po brzegi sali widowiskowej na scenie zaprezentowały swój kilkumiesięczny dorobek artystyczny  grupy  działające w Filii Ośrodka Kultury. Koncert odbył się w Dniu Babci oraz w przeddzień Dnia Dziadka, dlatego zadedykowany został właśnie dla Nich.
W imieniu artystów oraz organizatorów, zebranych przywitała Bożena Telega, kierownik Filii. Następnie na scenie pojawił się Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec, który z okazji koncertu przygotował dla artystów słodką niespodziankę. – Dziękuję wszystkim za tak liczne przybycie i angażowanie się w życie kulturalne naszej Gminy. Bardzo się cieszę i jestem dumny, widząc ilu artystów czeka już na swój występ. To pokazuje jak wiele mamy uzdolnionych mieszkańców we wszystkich miejscowościach i jak bardzo potrzebne są takie wydarzenia jak to dzisiejsze. Na trwający już 2018 rok życzę wszystkim dużo szczęścia, zdrowia oraz wszystkiego co najlepsze. W tym wyjątkowym dniu chciałbym się zwrócić również do wszystkich Babć i Dziadków. Na pewno część z Was odwiedziły dzisiaj już wnuczki z życzeniami, prezentami i pięknymi laurkami. Chciałbym dołączyć do tych wszystkich życzeń. Niech zawsze dopisuje Wam zdrowie, a tych wspólnych rodzinnych spotkań będzie jak najwięcej – powiedział Wójt. Wśród zaproszonych gości obecni byli również Jan Kołodziej, przewodniczący Rady Gminy oraz Damian Małek, pełniący obowiązki dyrektora Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu Gminy Mielec w Chorzelowie.   
Następnie na scenie pojawiły się: Grupa Wokalna „Wolanki” oraz Dziecięca Grupa Wokalna pod opieką Karoliny Szymańskiej, Grupa Taneczno-Ruchowa „Iskierki” oraz Zespół Estradowy „Rytm” prowadzone przez Ewelinę Szymańską-Smoleń, uczniowie nauki gry na keyboardzie z prowadzącym Maciejem Fijałkowskim oraz dwie  grupy gitarzystów z Krzysztofem Prucnalem na czele. Gościem specjalnym koncertu był Chór Parafialny „Laudate deo”, parafii pw. Opatrzności Bożej w Woli Mieleckiej z dyrygentką Małgorzatą Leśniak. Obsługą techniczną zajął się Marcin Sasor natomiast scenografia przygotowana została przez Annę Sypek. Koncert gościnnie poprowadzili uczniowie Zespołu Szkół w Woli Mieleckiej, Gabriela Cisło i Michał Zaremba. Wspólne odśpiewanie kolędy „Bóg się rodzi” przez wszystkich zgromadzonych, artystów, opiekunów i publiczność zakończyło wydarzenie.