Dzień Seniora w Woli Mieleckiej

Uroczyste spotkanie najstarszych mieszkańców Woli Mieleckiej odbyło się w sobotę (27.01) w Filii Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu Gminy Mielec. To już ponad 20 letnia tradycja miejscowości.

Uroczystość rozpoczęła Msza św. w Kościele pw. Bożej Opatrzności, po której uczestnicy wydarzenia przeszli do Filii Ośrodka Kultury, by wspólnie spędzić czas oraz obejrzeć specjalnie przygotowany program artystyczny. Na scenie zaprezentowała się Grupa Wokalna „Wolanki” oraz Dziecięca Grupa Wokalna prowadzone przez Karolinę Szymańską. O taneczną oprawę zadbała Grupa taneczno-ruchowa „Iskierki” oraz Zespół Tańca Estradowego „Rytm” pod przewodnictwem Eweliny Szymańskiej-Smoleń. Autorką scenariusza była Bożena Telega, Kierownik Filii.  Nie zabrakło również ciepłych słów od zaproszonych gości: Józefa Piątka Wójta Gminy Mielec, Jana Kołodzieja, Przewodniczącego Rady Gminy, Zbigniewa Smołkowicza, Proboszcza Parafii pw. Bożej Opatrzności, Wiesława Sobonia, Sołtysa miejscowości, Damiana Małka p.o. Dyrektora SOKiS oraz Danuty Wiącek, Prezes Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich. - Życzę Wam, żebyście nie tylko w tym szczególnym dniu ale przez cały rok i do końca życia mogli żyć w Chrystusowej miłości. Nowym Rok niech przyniesie dużo zdrowia, radości i spełnienia wszystkich najskrytszych marzeń. Jak zauważył podczas kazania,  ksiądz proboszcz to w Waszych wnukach jest pewna „baza”. To w nich skrywają się korzenie polskości, naszej wiary i kultury, które powinniście rozwijać. Dziękuje również organizatorom, którzy poświęcili swój czas i tak wspaniale przygotowali dzisiejszą uroczystość – powiedział Wójt.
Jak co roku najstarsi seniorzy otrzymali gratulacje i kwiaty. W tym roku byli to: pani Weronika Burczy i pan Jan Janicki. Spotkanie zakończyło wspólne kolędowanie, które poprowadził ksiądz prałat Stanisław Jurek z parafii św. Mateusza w Mielcu

Organizatorami Dnia Seniora było Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Woli Mieleckiej, Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu Gminy Mielec  Filia w Woli Mieleckiej, Rada Sołecka z Woli Mieleckiej, OSP Wola Mielecka oraz LKS Wola Mielecka.