Koncert w światecznym klimacie

Przez blisko dwie godziny, przy wypełnionej po brzegi sali widowiskowej Filii Ośrodka Kultury Woli Mieleckiej swój dorobek prezentowały lokalne grupy artystyczne.
W imieniu artystów oraz organizatorów zebranych przywitała Bożena Telega, kierownik Filii oraz reżyser koncertu. Następnie na scenie pojawili się przedstawiciele Zespołu Wokalnego „Wolanki”, Grupy taneczno-ruchowej „Iskierki”, Zespołu tańca estradowego „Rytm I i II”, Dziecięcej Grupy Wokalnej prowadzonych przez Karolinę Szymańską oraz uczniowie gry na gitarze i keyboardzie z klas Krzysztofa Prucnala. Gościnie udział w koncercie wziął Chór Parafialny „Laudate deo”, parafii pw. Opatrzności Bożej w Woli Mieleckiej pod przewodnictwem Małgorzaty Leśniak. Wszystkie występy nagradzane były gromkimi brawami, a zebrana publiczność ochoczo reagowała na zaproszenia artystów do wspólnego kolędowania. – Dziękuje bardzo artystom za wspaniały koncert w którym mogliśmy uczestniczyć. Cieszy mnie fakt, że dziś występowaliście dla pełnej widowni. To tylko pokazuje, że kultura jest niezwykle istotna w życiu każdego człowieka. Chciałbym podziękować Radnym, że dostrzegają potrzebę jej ciągłego rozwoju. Wszystkim artystom gratuluję wstępów a rodzicom życzę jak najczęstszych powodów do dumy ze swoich pociech – winszował w trakcie koncertu Józef Piątek , Wójt Gminy Mielec.
Wśród zaproszonych gości obecni byli również Bogdan Cygan, przewodniczący Rady Gminy wraz z radnymi Heleną Krówką, Celiną Szymańską, Stanisławem Głazem, Mariuszem Kawalcem oraz  Zbigniewem Wicherskim, a także Sołtysi i Dyrektorzy Szkół Gminy Mielec.
Obsługą techniczną wydarzenia zajął się Marcin Sasor i Andrzej Kościelny natomiast scenografia przygotowana została przez Annę Sypek. Koncert gościnnie poprowadzili uczniowie Zespołu Szkół w Woli Mieleckiej, Gabriela Cisło i Wiktoria Bal.
Wspólne odśpiewanie kolędy „Podnieś rękę Boże Dziecię” przez artystów, opiekunów i publiczność zakończyło wydarzenie.