Sto lat to za mało

Uroczyste spotkanie najstarszych mieszkańców Woli Mieleckiej odbyło się w sobotę (26.01) w Filii Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu Gminy Mielec.
Od ponad dwudziestu lat, zawsze na początku roku, mieszkańcy Woli Mieleckiej zapraszają najstarsze pokolenie miejscowości do wspólnych obchodów Dnia Seniora. Podobnie było i w tym roku. Uroczystość rozpoczęła Msza Święta w Kościele p. w. Bożej Opatrzności, po której uczestnicy wydarzenia przeszli do Filii Ośrodka Kultury, by wspólnie spędzić czas oraz obejrzeć specjalnie przygotowany program artystyczny. Na scenie zaprezentowała się Grupa Wokalna „Wolanki”, Dziecięca Grupa Wokalna oraz jej soliści. O taneczną oprawę zadbała Grupa taneczno-ruchowa „Iskierki” oraz Zespół Tańca Estradowego „Rytm”. Wszystkie formacje prowadzone są na co dzień przez Karolinę Szymańską. Wydarzenie według scenariusza przygotowanego przez Bożenę Telegę, kierownika filii, gościnnie poprowadziły uczennice Zespołu Szkół w Woli Mieleckiej, Gabriela Cisło i Wiktoria Bal.
Spotkanie było także okazją do przełamania się opłatkiem i złożenia noworocznych życzeń.   Nie zabrakło również ciepłych słów od zaproszonych gości: Józefa Piątka Wójta Gminy Mielec, Bogdana Cygana, Przewodniczącego Rady Gminy, Radnych Mariusza Kawalca oraz Zbigniewa Wicherskiego, Wiesława Sobonia, Sołtysa miejscowości, Damiana Małka, dyrektora SOKiS, Mirosława Jaworskiego, Kierownika GOPS oraz Danuty Wiącek, Prezes Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich.
Jak co roku najstarsi seniorzy otrzymali gratulacje i kwiaty. W tym roku byli to pani Maria Piechota i pan Stanisław Szymaszek. Spotkanie zakończyło wspólne kolędowanie, które poprowadził ksiądz prałat Stanisław Jurek z parafii św. Mateusza w Mielcu
Organizatorami Dnia Seniora było Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Woli Mieleckiej, Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu Gminy Mielec  Filia w Woli Mieleckiej, Rada Sołecka z Woli Mieleckiej, Sołtys Woli Mieleckiej, OSP Wola Mielecka oraz LKS Wola Mielecka.